Tag: Mbrojtje

INVESTIGIMI/Shqipëria nuk ka maska mbrojtëse ndaj Coronavirusit

Në një periudhë kur Coronavirusi Covid-19 në Evropë po përhapet me ritme të shpejta, në Shqipëri nuk ka maska mbrojtëse. Sipas një investigimi të...

Shoqatat e gazetarëve në krah të Mustës, sfond politik në arrestimin...

Shoqata e gazatrëve ka kërkuar lirimin e koleges së tyre Suela Musta, që është dhe anëtare e AMA-s. Gazetarja është arrestuar gjatë ditës së...

LAJM I FUNDIT/Anëtarët socialistë të KQZ merren në mbrojtje nga policia

Katër anëtarët e KQZ janë marrë në mbrojtje nga Garda e Republikës dhe Policia. Mesohet se kërkesa është bërë në Ministrine e Brendshme nga vetë...

VIDEO/LSI nxjerr videon: Si të mbroheni ndaj lëndëve helmuese të Edi...

Të rinjtë e Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë publikuar një video ilustruese për të udhëzuar të gjithë qytetarët se si duhet të mbrohen nga...

Firmosën urdhër-arrestet për dy ish-deputetët e PS, merren në mbrojtje dy...

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka njoftuar se ka shtuar masat e sigurisë për dy prokurorë dhe një gjyqtar. Mësohet se janë shtuar masat e...

VIDEO/FNSH ruan banesën e Xhisielës, asnjë të ndaluar për shpërthimin me...

Forcat e ndërhyrjes së shpejtë qëndrojnë tashmë përballë shtëpisë së gjyshit të Xhisiela Malokut. Një ditë pas planit të masave për marrjen në mbrojtje të...

LAJMI I FUNDIT/ Policia e Krujës merr në Mbrojtje Xhisiela Malokun...

Xhisiela Maloku bashkë me familjen e saj është marrë në mbrojtje nga policia. Megjithëse edhe më herët është thënë se vajza ishte vendosur në mbrojtjen e...

Basha nxjerr videon: Avazi i vjetër i Ramës, siç mbrojti Roshin,...

Teksa Edi Rama ka marrë në mbrojtje deputetët e tij për ti larguar nga përfshirja në ngjarjen e Fushë Krujës, kryeopozitari Basha e quan...

Imami merr në mbrojtje biznesmenin Bego, të dënuar për trafik droge

Edmong Bego është biznesmeni i cili ka ngritur dyshime të forta lidhur me përfshirjen e tij me emrat të njohur të politikës shqiptare si...

Mbrojtje e menjëhershme e femrave në Shqipëri

Fati tragjik i 19 Vjeçares Xhuljeta Çuni, e vrarë në Tiranë nga ish i dashuri i saj Xhaferr Mata, mund të ishte ndryshe nëse...