Tag: mbledhja

Propozimet për shëndetësinë, Basha i prezanton sot në aktivitetin e rëndësishëm

Duke qene se shendetesia eshte kthyer ne kryefjalë te diteve te fundit, PD njofton se do te paraqese zgjidhjet e saj lidhur me problemet...

‘Do jetë viti i rezistencës dhe fitores’, çfarë parashikon Kryemadhi, detaje...

Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI, ka marrë fjalën në Konventën e LSI së Tiranës sot, ku ka deklaruar se Shqipëria e ka një rrugë,...

DETAJE/”Mbi 10 mijë banorë do kalojnë Vitin e Ri në çadra”,...

Kreu i qeverisë Edi Rama, në mbledhjen e tretë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit ka bere dhe premtimet e para. Ai u shpreh se maksimumi...

EMRI/Mblidhet Komiteti i Rindërtimit, Rama proprozon sekretarin

Po zhvillohet këtë të hënë të fundvitit mbledhja e tretë e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit. I pranishëm në mbledhje është edhe kryeministri Edi Rama,...

Mbledhja e fundit e kryesisë së PS për këtë vit, zbardhet...

Një ditë pas mbledhjes maratonë të qeverisë në Golem, kryeministri Edi Rama, njëherësh kreu i Partisë Socialiste ka mbledhur Kryesinë e Përgjithshme të kësaj...

“Paketa anti-shpifje”/Mark Marku përplaset me ish-ministren: Oj gocë s’kam ardhur në...

Është shoqëruar me debate të ashpra mbledhja e Komisionit të Medias ku po diskutohen dy projektligjet e qeverisë për paktën anti-shpifje. Gjatë kohës që po...

Kryeministri Rama jep ‘ultimatum’ për Vitin e Ri: Do të ketë...

Kryeministri Edi Rama nuk u ndal as sot pa 'ngacmuar' median dhe pa treguar masat që pretendon të marrë kundër saj. Ndërkohë që në seancën...

VIDEO/Rama porosi Besës dhe Manastirliut: Bindini njerëzit e strehuar në Kosovë...

Teksa Kosova hapi dyert e para për Shqipërinë në situatën emergjente të krijuar nga tërmeti i 26 Nëntorit, Kryeministri kërkon vetëm diçka nga ky...

Mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare, i pranishëm gjithë kabineti qeveritar, Rama...

Presidenti Ilir Meta ka mbledhur Keshillin e Sigurise, ndërsa ky takim e ka bërë bashkë me kryeministrin Edi Rama. Siç shihet nga fotot i pranishëm...

VIDEO/Emergjenca dhe në Lezhë, Rama vendos buxhetin për familjet e prekura,...

Teksa shpalli gjendjen emergjente në Durrës, Tiranë, Laç tani kryeministri Rama po merret dhe me Lezhën, e cila ka deme te konsiderueshme nga tërmeti...