Tag: mbledhja

LIVE/Rama tregon ambicien dhe sulmon BE-në: Kosova e paguan me mosliberalizim...

Gjatë fjalës së tij në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, kryeministri Edi Rama ka hedhur akuza të forta ndaj Bashkimit Europian, i cili...

“Përfaqësuesi i PS bojkotoi mbledhjen”,Bylykbashi tregon detajet: Duan të ndryshojnë rregullat...

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi deklaroi sot se PS refuzoi që ti drejtohet për opinion OSBE-ODIHR, për të marrë opinion për çështjet që...

Shqipëri-Kosovë, zbulohet kur dhe ku mbahet mbledhja e përbashkët e dy...

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë do të mbajnë mbledhjen e përbashkët të premten më 25 shtator në Shkodër. Lajmi u bë i ditur...

Opozita konfirmon pjesëmarrjen në Këshillin Politik, por ka dy kushte

Opozita konfirmon pjesëmarrjen në Këshillin Politik i cili pritet të mblidhet pasditen e sotme në 18:00. Në një shkresë drejtuar përfaqesuesit të maxhorancës në Këshill,...

Rikthehet Këshilli Politik, çështja që bashkon dhe njëherë përfaqësuesit e partive

Rikthehet Këshilli Politik. Përfaqësuesi i maxhorancës në këtë Këshill, Damian Gjiknuri ka propozuar thirrjen e tryezës ditën e hënë, në orën 18:00. Me anë...

Takimi i orëve të vona në ish-Bllok, Rama bën lëvizjen e...

Drejtuesi i fushatës së PS në Durrës do të jetë Adrian Çela, ky është vendimi i fundit që është marrë prej kreut të qeverisë...

Rama synon 74 mandate, mësohen porositë për drejtuesit politikë në qarqe

Kryeministri Rama ka kërkuar që në zgjedhjet parlamentare të 2021 të arrihen 74 mandate nga PS, pra fitorja e një mandati të tretë qeverisës. “Në...

Opozita e bashkuar kërkon sërish mbledhje të Këshillit Politik: Me qëllim...

Opozita e bashkuar ka kërkuar mbledhjen e këshillit politik, ditën e sotme në orën 18:00. Me në të një email-i, opozita rithekson gatishmërinë  për...

Gjiknuri kërkon mbledhjen e Këshillit Politik, kur diskutohet hapja e listave

Bashkëkryetari i Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri ka kërkuar mbledhjen e grupit negociator të Këshillit Politik ditën e martë (28 Korrik), ora...

Këshilli Politik mblidhet pasdite pas kërkesës së opozitës, Rama nuk shkon...

Partia Socialiste ka konfirmuar pjesëmarrjen në mbledhjen e sotme të Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Përmes një e-maili në përgjigje të opozitës jashtëparlamentare Gjiknuri thekson...