Tag: mazhoranca

PD i kujton foton me Obamën Ramës: Duhet të merresh vetë...

Ndërkohë që mazhoranca akuzon opozitën për lobim rus, PD i është përgjigjur duke i rikujtuar foton me ish-Presidentin Barak Obama. Në një dalje për mediat,...

As Meta nuk toleron, do të çojë Kuvendin në Venecia

Në një tjetër reagim brenda pak minutash për dërgimin sërish në Venecia të çështjes së hetimit të Presidentit, zëdhënësi i këtij të fundit Tedi...

“Të lirojë zyrën e Kushtetueses” Balla presion: Kush tenton bllokimin e...

Besnik Muçi teksa fliste para gazetarëve deklaroi se nuk e njeh vendimin e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit për shkarkimin nga detyra dhe se...

Opozita e re jep ndihmën e saj, parlamenti voton 2 anëtaret...

Debatet dhe perplasjet me Presidentin serish nuk e kane spostuar mazhorancën. Pavarësisht debateve në lidhje me procedurën, Elsa Toska e Fjona Papajorgji janë votuar në...

“Rrjeti 5g”/Mazhoranca reagon për herë të parë, Balla: Ndaj të njëjtin...

Për herë të parë mazhoranca ka komentuar shqetësimin e  ngritur nga Ambasada e ShBA-së në vendin tonë për rrjetin 5G. Ka qënë Kreu i grupit...

Meta thumba liderëve: Fitoret e thella i gëzojnë, por po penalizojnë...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish për krizën politike në vend duke adresuar mesazhe të cilat ndonjëherë bjenë në vesh të shurdhët. Teksa komenton...

“10 vite nuk del nga Shqipëria”/E bënë refren të fushatës, PS...

Gjatë diskutimeve dhe debateve të forta në Kuvend, Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Tualant Balla njoftoi se PS ka filluar terheqjen nga ligjet...

Murrizi akuza të forta mazhorancës: Ikni në Budva luani bixhoz me...

Në seancën e sotme plenare deputeti Myslim Murrizi teksa ishte duke folur  për ndryshime në Kodin Penal ka hedhur akuza të forta ndaj mazhorancës. Murrizi...

“Kriza politike ndikon në vendimin e Brukselit”,ambasadori italian: Mazhoranca duhet të...

Ambasadori italian në Shqipëri, Alberto Cutillo ka reaguar sot për krizën politike në vend, krijuar pas djegies së mandateve parlamentare nga deputetët e opozitës. Cutillo...

Opozita sot në protestë, mazhoranca “duartroket” betimin e deputetëve të rinj

Dita e sotme pritet të ketë ngjarje politike. Nga njëra anë maxhoranca si zakonisht do të zhvillojë seancën e radhës plenare, ndërsa  opozita do të...