Tag: Masakra

Autor i dyshuar i masakrës së trefishtë në Lushnje, gjykata merr...

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në burg Orges Bilbilin duke rrëzuar kështu kërkesën e tij për lirim. Prokuroria ka ngritur akuzat për “vrasje në...

Ish-deputetja kujton 2 prillin në Shkodër: Nderim përjetë Arben Brocit, Bujar...

Ish-deputetja Izmira Ulqinaku ka reaguar se fundimi, duke i dhene rendesi dites se sotme, pasi sipas saj kjo eshte dita më e rëndësishme për...

Xhaxhai i vrau të ëmën/Vajza e Enkelejda Çapokut: Monstra nuk pranonte...

S. Çapoku, vajza e të ndjerës Enkeleda Çapoku që mbeti e vrarë nga kunati i saj Erdet Çapoku më 9 Janar 2020, ka treguar...

“Reçaku si apel për vlerat e humanizmit”,Ish-deputeti: Turp nëse Rama validon...

Ish-ministri dhe ish-deputeti Genc Pollo sjell nga kujtimet e tij, momentet kyçe të cilat kane te bejne me masakren e Reçakut. Pollo shkruan dhe risjell...

Masakra e Raçakut/Berisha ka një thirrje për vendet e lira, mesazhi...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar se fundi, me një shënim në facebook duke përkujtuar 21 vjetorin e masakrës së Raçakut. Ish-kryeministri iu bën thirrje me...

“Burgos fshatarët që marrin dy mushka dru”,Malltezi tregon situatën: Pyjet po...

Nga selia blu, Jamarbër Malltezi foli lidhur me zonat e mbrojtura pyjore ne zonen e Librazhdit. Malltezi eshte ndalur tek masakra, siç e quan...

Basha kujton vrasjen pa gjyq të 21 banorëve në Buzëmadhe: Të...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kujtuar sot 75 vjetorin e masakrës së forcave komuniste ndaj banorëve të Lumes në Buzëmadhe të Kukësit. Teksa...

Masakra me tre viktima në Mat, burg përjetë autorit

Gjykata e Matit dënoi me burgim të përjetshëm Kujtim Koxhën, i cili vrau në Fshatin Shëlli 3 zyrtarë të Bashkisë së Matit. Në 11 tetor...

Tjetër ngjarje e rëndë në burgjet greke, masakrohet 29-vjeçari shqiptar

Një tjetër shqiptar është masakruar në burgjet e Greqisë. Sipas informacioneve, përplasje e përgjakshme ndodhi mëngjesin e sotëm në burgun e Trikalës. Dy rusë sulmuan...

“Meriton vdekjen” familjarët të tronditur pas masakrës në Zelandë, bastisen dy...

Familjarët e Brenton Tarrant shprehen të tronditur pas masakrës me vrasjen e 50 besimtarëve myslimanë në Zelandën e Re. Ata kanë kërkuar falje për viktimat, ndërsa...