Tag: mallakaster

Të shtëna me armë zjarri në Mallakastër, policia sekuestron kallashnikov, granatë...

Policia e Fierit ka goditur dy raste të armëmbajtjes në Mallakastër dhe Divjakë, në kuadër të kontrolleve masive të ushtruara në orët e fundit...

VIDEO/Naftëtarët bllokojnë rrugën, përshkallëzon greva në Ballsh, paralajmërohet hyrja në uzinë

Naftëtarët e Ballshit, siç kishin paralajmëruar, kanë nisur sot përshkallëzimin e protestës, 15 ditë pasi një përfaqësi e tyre janë ngujuar në grevë urie. Ata...

DETAJE/Një kontroll rutinë zbuloi rastin e parë në Mallakastër

Në vatrën e re në Fier ku u zbuluan tre persona me Covid-19 pozitiv, ka vijuar hetimi për gjurmimin e personave që kanë pasur...

Hartës i shtohet një tjetër qytet, në Korçë zbulohet një rast...

Hartës së koronavirusit i është shtuar edhe Mallakastra. Mësohet se me virusin COVID-19 është infektuar një infermiere e qendrës shëndetësore Aranitas. Rasti pritet të konfirmohet sot...

Krimi horror në Mallakastër, bashkëshorti i viktimës tregon detajet: Autorët e...

Në një rrëfimi ekskluziv për emisionin “Me Zemër të Hapur”, në News24, bashkëshorti i të ndjerës Drita Saliaj, e masakruar në fshatin Gjerës të...

Kryebashkiaku i Mallakastrës nis betejën ligjore, Prokuroria vihet në lëvizje, kërkesat...

Pas akuzave të Partisë Demokratike se kryebashkiaku i Mallakastrës, Qerim Ismailaj, ka fshehur në formularin e Dekriminalizimit dënimin me 3 vite burg në Greqi...

DOSJA/Motra e Dritës flet për hakmarrje, mamaja e njërit prej të...

Ngjarja kriminale në Mallakastër, me perdhunimin dhe vrasjen e Drita Saliajt nga disa të rinj vijon ende të marre vemendje, pas perfshirjes së familjareve...

Të rinjtë që vranë dhe hodhën në rezervuar trupin e Drita...

Gjykata e Fierit ka lënë në burg sot tre të arrestuarit e dyshuar për vrasjen makabre të 50 vjecares Drita Saliaj në Gjerbes të...

E rëndë, vetëvritet me armën e gjahut 67-vjeçari në Mallakastër

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mallakastër në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mësohet se një 67-vjeçar është vetëvrarë me armë zjarri...

Mallakastër/ Zjarr i madh , rrezikohet fabrika e vajit...

Një tjetër zjarr i madh raportohet se ka rënë sot në Mallakastër. Zjarri ka përfshirë zonën me ullishte dhe shkurre në fshatin Lapulec, ndërsa rrezikohet...