Tag: makron

Çfarë dëshiron me të vërtetë Macron në Ballkanin Perëndimor?

*Analizë Vetoja e zgjerimit për presidentin francez Emmanuel Macron nuk është një provë për lëshime në zona të tjera, thonë diplomatët dhe eurodeputetët e tij. Thirrjet...

“Ideja e Ramës, Vuçiç-it dhe Thaçit u varros në Berlin”, Pollo:...

Genc Pollo ka nxjerrë një konkluzion të qartë pas takimit të liderëve të Ballkanit në Berlin. Pollo shkruan se Merkel dhe Macron “varrosën” idenë antieuropiane...

Macron fton presidentin Meta në Francë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta me ftesë të Presidentit të Republikës Franceze, Emmanuel Macron, niset sot për një vizitë zyrtare në Francë ku do...