Tag: makinat

VIDEO/Policia heq 12 patenta në hyrjet e Tiranës, ndëshkon shoferët me...

Në aksin Tiranë-Durrës-Tiranë dhe Sauk-Teg-Kashar policia ka ushtruar kontrolle me radar mbrëmjen e së premtes. U konstatuan shpejtësi tej normave të lejuara, nga 137 deri...

Rihapja e kufijve, Berisha poston fotot nga Morina: Ua nxinë jetën...

Lirimi i masave kete 1 Qershor u shenua dhe me hapjen e kufijve me vendet fqinje. Ketu perfshihet dhe Kosova. Qe prej mengjesit, aty eshte...

Veliaj ‘nxjerr mësim’: Pas rikthimit në normalitet, në Tiranë nuk do...

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj bëri të ditur se pas përfundimit të pandemisë dhe rikthimit në normalitet fundjava pa makina do të sanksionohet, të...

Aksident i trefishtë në ish-bllok, makina përfundon brenda në dyqan

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në zonën e ish-bllokut në Tiranë. Mësohet se në aksident janë përfshirë dy makina dhe një...

Dy makina përfshihen nga flakët në kryeqytet, dyshohet për zjarrvënie të...

Dy makina të parkuara  u përfshinë nga flakët në kryeqytet. Nga informacionet paraprake mësohet se makinat ishin të parkuara tek Rruga e Kavajës. Automjeti të...

VIDEO/Nuk ‘binden’ qytetarët, ndëshkohen 509 drejtues mjetesh: Ka të shoqëruar në...

Policia e Shtetit njoftoi se ndëshkoi deri në mesditë 509 drejtues mjetesh të cilët theyn urdhrin për ndalim qarkullimi të automjeteve. Sipas informacioneve zyrtare, prej...

FOTO/Aksident i frikshëm në Fushë Krujë, dy makina përfundojnë në kanal

Dy automjete kanë përfunduar në një kanal në rrugën Rinas-Fushë Krujë pranë vendimit të quajtur “Kthesa e Bubqit” pas nje aksidenti te rende. Dy...

Tre fuoristradat e zhytura në ujë në Vlorë, zbulohet arsyeja pse...

Eshtë zbuluar arsyeja se pse tre makinat ne Vlore u zhytën në ujë dhe u gjetën aty diten e sotme. Tre makina u gjeten mes...

E pazakontë dhe e mistershme në Vlorë, tre makinat gjenden të...

Tre makina janë gjetur të zhytura në detin e Vlorës. Ngjarja ka ndodhur në zonën e njohur si Plazhi i Ri, Ende janë të panjohura...

Policia forcon masat, dënohen me para ata që nuk e pastrojnë...

Shoferët në Australi do të marrin një gjobë deri në 450 dollarë dhe të humbasin 3 pikë, nëse targat e tyre nuk shfaqen pastër...