Tag: maj

Parashikimi i motit për këtë javë, ja deri kur do të...

Moti është i paqëndrueshëm, mes reshjeve të shiut dhe erërave të forta. Maji i cilësuar si muaji erëmirë, për shkak të lulëzimit të shumë luleve...

Çudit moti, bie borë në Dibër

Edhe pse jemi në stinë pranvere, ka pasur reshje dëbore në disa zona të  Shqipërisë. Në zonat malore, vendin e shiut e kanë zënë reshjet...

Aksioni opozitar vazhdon, PD vendos datën e protestës së ardhshme

Kolegji i Kryetarëve i Partisë Demokratike ka mbyllur mbledhjen. Mësohet se Kolegji ka vendosur që protesta kombëtare e radhës të mbahet me 11 maj. Burime...