Tag: Lulzim Basha

“Ujdi mes kriminelit, qeveritarit dhe bankierit në Shqipëri, për 1 miliardë”

Kryetari i PD, Lulzim Basha deklaroi sot në Parlament se projekti 1 milairdësh i Ramës është një sipërmarrje kriminale që synon pastrimine  parave të...

Dosja me emra që solli ministri italian, trondit qeverinë – Një...

Ministri i Brendshëm italian, Marco Minniti, solli në Tiranë një dosje të detajuar, me të dhëna konkrete për kokat e trafikut të drogës nga...

SKANDAL/ 800 mijë euro të bllokuara në Elbasan janë të Saimir...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me arrestimin e Orest Sotës, të mbajtur sekret nga Policia e Elbasanit. Basha konfirmon se...

VIDEO/ Basha pas takimit me Minnitin: Në Shqipëri s’duhet të ketë...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, pas takimit me ministrin e Brendshëm të Italisë, Marco Minniti, deklaroi se ka vlerësuar në veçanti deklaratën e tij...

Basha: Rama më i madhi i kastravecëve që i thotë vetes...

“Pse e zhyte Shqipërinë në krim, pse e ktheve Shqipërinë në plantacion droge, pse e mbushe Kuvendin me kriminelë. Ç’punë kanë kryebashkiakët dhe ministrat...

Basha: Në vend të investitorëve të huaj Shqipërinë e vizitojnë prokurorët...

“Ku lulëzon droga, e kot interpelanca për karotat e Divjakës”, ka ironizuar kreu i PD-së Lulzim Basha gjatë fjalës së tij sot, në Kuvend. Sipas...

Elona Meco lë Top Channel për PD, do drejtojë zyrën e...

Gazetarja e njohur  e politikës në televizionin Top Channel ka marrë drejtimin e zyrës së shtypit të PD, bëjën të ditur burime të besueshme...

Basha: Shteti i krimit i shpalosur në mijëra faqe të drejtësisë...

“Se cili është shteti i Edi Ramës, u pa qartë çdo ditë këto 4 vite, dhe e provuan në kurriz shumica e shqiptarëve. Sot...

Raporti “Doing Business 2018”, Basha: Rritja e taksave po frenon ekonominë...

Kreu i PD-së ka komentuar raportin më të fundit “Doing Business 2018”, të Bankës Botërore, sipas të cilit “Rritja e taksave po frenon ekonominë...

Basha: Rama dhe qeveria e tij të zhytur në krim, janë...

“Edi Rama dhe qeveria e tij të zhytur në krim, janë problemi dhe jo zgjidhja”. Kështu është shprehur kreu i PD-së, sot Lulzim Basha. Sipas Bashës,...