Tag: Lulzim Basha

Basha: Reforma zgjedhore eshte edhe proces besimi, Rama hodhi ne ere...

Kreu i PD, Lulzim Basha la te kuptohet sot se PD ne kete situate nukndo te marre pjese ne bisedimet per reformen zgjedhore. “PD dhe...

Basha: Ka ardhur pika e ktheses, Evropa me nje ze e...

Kreu i PD, Lulzim Basha deklaroi sot ne ekisionin Tempora te gazetares Sonila Meco se “Ka ardhur pika e kthesës”, Europa u bashkua në...

Basha vijon takimet: Produktet e fermerëve në Divjakë po groposen, Ramavirusi...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shkuar këtë të shtunë në Divjakë dhe Karbunarë, ku ka zhvilluar takime me banorët dhe fermerët, me...

Rrëzohen akuzat, gjykata e Apelit pushon çështjen “Basha” për lobimin rus

Gjykata e Apelit ka vendosur rrezimin e akeses se prokurorise dhe pushimin e çështjes në ngarkim të kreut të PD-së Lulzim Basha dhe dy...

Raporti i BERZH për ekonominë/Reagon Basha: Ramavirusi zgjodhi të paguajë oligarkët

Kryetari Basha iu referua të dhënave të Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim e cila ka bërë parashikime për rënien ekonomike të shumë vendeve,...

FOTO/Basha dëgjon prodhuesit shqiptarë: Qeveria e keqmenaxhoi krizën e shkaktuar nga...

Përfaqësues të Shoqatës së Bashkimit të Prodhuesve Shqiptarë ndanë sot me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shqetësimet e tyre për ecurinë e mëtejshme...

“Jemi në pandemi ekonomike, Basha: Qeveria varfëroi shqiptarët! Dha më shumë...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka akuzuar qeverinë se po shtynë vendin drejtë një krize të thellë ekonomike, ndërsa tha se gjatë këtyre javëve...

“Dënoj sjelljen e policisë”, Basha: Vetëm në diktatura nuk lejohen qytetarët...

I ashper ka qene dhe reagimi i Lulzim Bashes, lidhur me protesten e fundit qe ka ndodhur ne sheshin "Skenderbej". Basha ka denuar me...

Video konferencë me ambasadorin Soreca, Basha: Nuk mund të ecet përpara...

Ne diten e Europes, kete 9 Maj, Lulzim Basha ka zhvilluar nje video konference me ambasadorin e BE, Luigi Soreca. Ne postimin e tij ne ...

“Shtyrja e afatit për zgjedhjet”, PD paralajmëron Ramën: Larg duart nga...

Partia Demokratike  ka reaguar se fundmi lidhur me vendimin e minsitrise per te shtyre zgjedhjet universitare. PD kembengul ne idene se gjithe kjo ishte...