Tag: lirimi

Lirohet nga qelia 66-vjeçari që ngacmoi seksualisht të miturin në Berat:...

Romeo Oço, 66-vjeçari i arrestuar për ngacmim seksual ndaj një 16-vjeçari është liruar nga qelia, dhe është lënë në masën e sigurisë “detyrim paraqitje”....

Aksion në plazhin e Durrësit, procedohen tre persona

Vijon operacioni kundër zaptimit të pronës publike  Policia e Durrësit ka shtuar kontrolle të shtuara në zonën bregdetare. Procedohen penalisht 3 shtetas. Specialistët për Hetimin e...

Zbardhet vendimi, pse u lirua nga burgu Hekuran Billa

Zbardhet vendimi i Gjykatës së Krujës që ka liruar me kusht Hekuran Billën, i cili u qëllua për vdekje mbrëmjen e së enjtes në...

Lirimi i pjestarëve të grupit Bajri/Hoxha bën parajmërimin e fortë: I...

Një paralajmërim ka dhene gazetari i njohur i kronikes, Artan Hoxha, i cili eshte i alarmuar nga lirimi i Safet Bajrit me disa anetare...

YEPP dënon ashpër arrestimin e kryetarit të FRPD: Politikë shtypëse! Lirojini...

YEPP (Forumi Rinor i Partisë Popullore Europiane, më i madhi në Europë) dënon ashpër arrestimin e Belind Këlliçit, kryetar i FRPD, dhe shumë aktivistëve...

LAJM I FUNDIT/Lirohet nga burgu Safet Bajri dhe anëtarët e tjerë...

Gjykata e Rrethit të Shkodrës, e përbërë me trupë gjyqësore nga Besmir Stroka, ditën e sotme ka pranuar kërkesën e mbrojtësve Av. Arbër Hoxha...

Apeli i Presidentit Meta: Lironi të burgosurit politikë në Shqipërinë e...

Edhe Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje për lirimin e aktivistëve të arrestuar pas protestës së 17 majit, kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Në një...

“Zoti Kryeministër hiq gjendjen e shtet-rrethimit, virusi po tërhiqet”

FRIKE JO, AKSION OPOZITAR, PERBALLJE PO! Nga Aleksander Biberaj Sic shihet situata po i ri-kthehet normalitetit, pavaresisht se une personalisht gjykoj se situata e pandemise eshte...

Protestë e dhunshme te ‘Sheshi Skënderbej’, 3 qytetarë tërhiqen zvarrë nga...

Policia ka reaguar  dhunshëm mesditën e sotme ndaj dhjetëra personave që ishin duke protestuar në Sheshin Skëndërbej, kundër masave shtrënguese të qeverisë. Protestuesit kanë kërkuar...

‘Nuk do ketë kufinj të hapur për një kohë të gjatë’,...

Zelanda e Re u bë një nga të pakëtat vende që shpallën fitoren ndaj koronavirusit. Por kryeministrja e këtij vendi, Jacinda Ardern tha se nuk...