Tag: Ligji

PD kërkesë Ramës: Nise zbatimin e ligjit anti-KÇK me pasurinë e...

Partia Demokratike i ka kërkuar qeverise dhe Edi Ramës  të nisë zbatimin e ligjit anti KÇK me pasurinë e mikut të Taulant Ballës, trafikantit...

Një analizë për ligjin special anti-KÇK, Eduard Halimi tregon për “listën...

Për ju qe ende nuk jeni te qarte lidhur me ligjin special 'Anti KCK", te propozuar nga kryeministri Edi Rama, nje analize te thelle...

Policia forcon masat, dënohen me para ata që nuk e pastrojnë...

Shoferët në Australi do të marrin një gjobë deri në 450 dollarë dhe të humbasin 3 pikë, nëse targat e tyre nuk shfaqen pastër...

“Krahasohet me policinë e Ismail Qemalit”, Ish-deputeti i kthehet Ramës: Policia...

Pas krenarisë dhe deklaratave të kryeministrit Rama lidhur me ligjet qe pretendon të miratojë per krimin, ka reaguar ish-deputeti i PD, Enkeled Alibeaj. Për Alibeajn,...

Meta ktheu për rishqyrtim paketën “Anti-Shpifje”, vjen një reagim ndërkombëtar

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ktheu dje për rishqyrtim në parlament ndryshimet në dy ligje “Për mediat audiovizive” dhe “Për komunikimet elektronike”. Organizata “Reporterët pas...

Gazetari i BILD i shkruan OSBE-së: Edi Rama është armik i...

Gazetari i “BILD”, Peter Tiede, u bë i njohur për shqiptarët pasi publikoi përgjimet e vjedhjes së votave në Dibër, dhe sot ka rikthyer...

“Shqipëria po ribëhet me zyrë censure, jemi kthyer në fis”

Nga Artan Fuga/ Nuk ka asnjë diskutim. Me kalimin e ligjit gjoja kundër shpifjeve në Kuvend, Shqipëria është me një zyrë administrative censure për mediat...

“Paketa anti-shpifje”/Drejtuesja e KiE mesazh nga Tirana: Do shohim përputshmërinë e...

Ligji për mediat online kaloi në Parlament, por fakti sesa shqetesues eshte zbatimi i tij mbetet ende teme diskutimi. Kryetarja e zyrës së Këshillit të...

Reagimet e zyrtarëve të huaj tërheqin vëmendje: Ligji i miratuar frenon...

Përveç opozites, gazetareve, shoqateve, shoqerise civile dhe disa prej socialisteve qe e kundershtuan, ligji per anti-shpifjen terhoqi vemendjen dhe te nderkombetareve, perfaqesues te partive...

Paketa anti-shpifje/Zhvillohet protesta e dytë, të rinjtë thyejnë televizorët përpara Kryeministrisë

Ditën e sotme është zhvilluar nje proteste e dyte kundër ligjit “Anti-shpifje". Kane qene disa të rinj, pjesë e Rezistencës Rinore, te cilet kane...