Tag: Ligji

PD paraprin rreziqet: Arsyet pse ligji i pronësisë është anti-kushtetues, ne...

Partia Demokratike, nepermjet Jorida Tabakut ka renditur 5 arsyet pse ligji për Kalimin e Pronësisë që miraton kryeministri Rama sot, është anti-kushtetues. Sipas argumentit te...

PD e vendosur: Rama po privatizon Kushtetuesen, kthimi i ligjit nga...

Sekretari per Cështjet ligjore eshte shprehur se kthimi nga Presidenti i ligjit antikushtetues për betimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese është akti i duhur...

Ultimatumi i Presidentit, Meta zbulon arsyet e kthimit të ligjit për...

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar "Kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit për organizimin dhe funksionimin e Gjykatës Kushtetuese". Presidenti ka bërë publike edhe arsyet...

“Do shkoj vetë në Venecia”, Meta: I kërkoj ndjesë komisionit, u...

Presidenti i vendit Ilir Meta në një konferencë të jashtëzakonshme, evidentoi shkeljet e kryera gjatë ushtrimit të detyrës nga kreu i KED, Ardian Dvorani. Meta...

“Pa gjykatë Kushtetuese rrezikohet të zhduket prona”, Tabaku ngre alarmin: Ligji...

Jorida Tabaku eshte ndalur tek ligji "Per Shpronesimet", e cila sipas ish-deputetes krijon një superstrukturë nen drejtimin e kryeministrit, që ne parim,  do të...

Ligji i ri nga 1 marsi 2020, si të aplikoni për...

Këshilltari i emigracionit nga organizata ‘Plan B’ në Esen, Blerian Kushta-shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për...

‘Pra, kap çfarë të kapësh’, Blushi tregon lëvizjen e Metës: Ligji...

Presidenti i Republikës Ilir Meta paralajmëron një bashkëbisedime me gazetarët pas miratimit të ndryshimeve në ligjin për Gjykatën Kushtetuese. Në një postim në “Facebook”, zëdhënësi...

Nënkryetari i PD publilon videon: Rama është i pabesueshëm! Nuk e...

Ish-deputeti Edmond Spaho ka reaguar së fundmi ne rrjetet sociale, duke publikuar dhe nje video te fundit nga kryeministri Edi Rama. Spaho sikurse dhe PD,...

AXHENDA/Komisioni i Venecias sërish në Tiranë, këtë herë për paketën Antishpifje

Sot, në Tiranë, nis takimet një delegacion i Komisionit të Venecias, lidhur me  Paketën Antishpifje. Kjo e fundit u kundërshtua shumë nga organizatat mediatike dhe...

“Ligji antiKÇK”/Rama sulmon kritikët: Parazitët që jetojnë me llafe, ligji është...

Pavarësisht se shumë juristë e kanë quajtur ligjin anti-KCK si nje akt normativ në shkelje të Kushtetutës dhe të drejtës së pronës, kreu i...