Tag: ligji per lojerat e fatit

FOTO/ Olsi Rama fotgrafohet në shoqërinë e drejtorit të kompanisë së...

Partia Demokratike po akuzon prej ditësh kryeministrin Edi Rama se ka favorizuar drejtuesit e kompanisë APEX, për të kaluar paratë e bixhozit në industrinë...

“Jam dhe një çik tifoz, kam qejf lloton”, Rama publikon videon...

Ditën e sotme në mediat sociale ka qarkulluar një video e montuar, e cila tregonte se si kryeministri Rama iu sulej të gjithë atyre...

Rama: Bastet dhe kazinotë do lejohen vetëm në zonat turistike dhe...

Kryeministri Edi Rama ka vendosur të flasë sot për të gjitha. Nga studioja e emisionit “Dritare”, në News24 shefi i ekzekutivit i vendosur në...

Nis mbyllja e pikave të basteve, agjentët imobilarë raportojnë ambientet e...

Pak ditë pas ultimatumit dhënë nga Kryeministri për mbylljen e pikave  të basteve sportive dhe kazinove brenda 31 dhjetorit 2018 duket se po ndjehen...

Petrit Vasili nxjerr blof Edi Ramën për propozimet e tij për...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së ka nxjerrë zbuluar sot Edi Ramën në lidhje me propozimet e tij për bixhozin. Vasili shprehet në faqen e...

PD: Rama e Xhafaj nuk mbyllën lojrat e fatit, i përhapen...

Parti Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj se kanë përdorur pushtetin politik për të fituar dhe pastruar paratë e...

“Lojërat e fatit”/ Braçe – Metës: Dekreti ishte i rremë në...

Dekreti i Presidentit për ‘lojërat e fatit’ ka shkaktuar debate në distancë mes këtij institucioni dhe kreu të komisionit të ekonomisë. Një ditë pasi institucioni...

Lojërat e fatit, Vasili: Ramë ku je?! Pse e pështyve premtimin?!

Qeveria në parlament rrëzoi dekretin e Presidentit. Dekreti kërkonte të mos ulej tatim-fitimi për bixhozin dhe të mos inkurajohet bixhozi si fenomen shkatërrues për vendin. Gojëtarët shkollëpaket të qeverisë në parlament...

Kuvendi rrëzoi dekretin për bixhozin, përgjigjet Presidenca: Nuk u ftuam në...

Komisioni për Ekonominë dhe Financat rrëzoi sot dekretin e Presidentit të Republikës, i cili riktheu në Parlament për shqyrtim ligjin mbi tatimin për të ardhura. Presidenti...

Kthimi i ligjit për Lojërat e Fatit/ Vasili: Meta veproi drejt,...

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, e ka cilësuar të drejtë vendimin e presidentit Ilir Meta, për të kthyer...