Tag: lideri

Majko sjell eksperiencën e disa viteve më parë: Me Berishën ishim...

Ministri i Diasporës Pandeli Majko ka mbajtur sot një fjalim të ndjerë përballë liderëve kosovarë dhe presidentit Ilir Meta, gjatë ceremonisë së mbajtur në...

DETAJE/Basha në kongresin e PPE, zbulohet fokusi kryesor i takimeve me...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë në Kongresin e Partisë Popullore Europiane që nis sot punimet në Zagreb. Në këtë Kongres do...

“Nuk bëj foto me Ronaldon”, Basha: Do ju qaj hallet, sepse...

Takimi me fermerët në Ura Vajgurore ka vazhduar gjatë, teksa mes fermerëve dhe Lulzim Bashës çështjet dhe problemet janë folur hapur. Basha risolli në vemendje...

Kapet motra e Al-Bagdadit, forcat turke: Do të na ndihmojë të...

Turqia pretendon se ka kapur motrën më e madhe të liderit të ISIS-it të vrarë nga amerikanët, Abu Bakr al Bagdadi. The Guardian shkruan se...

Basha mesazh të prerë Ramës: Ktheju mandatin qytetarëve! Të vendosin ata...

Në vijim të reagimeve të tij, Lulzim Basha ka një mesazh tè gjatë për kryeministrin Edi  Rama, referuar këtu ngjarjeve të fundit e fokusuar...

VIDEO/Djali i madh i Sokol Olldashit krah kryedemokratit, Basha: Nderon trashëgiminë...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka nisur takimin me studentët europianë, të cilët do ti bashkohen dhe protestës së opozitës, ditën e nesërme. Një prej...

VIDEO/”Kryengritja Demokratike”, Basha tregon qëllimin e saj: Vetëm në Shqipëri bën...

Pas takimit në Korçë, kryedemokrati Basha është stacionuar në qytetin e Pogradecit. Në fjalën e tij, Basha ishte i qartë kur shpjegoi kryengritjen demokratike, siç...

VIDEO/Basha dhe Kryemadhi u bashkohen protestuesve: Sot bëjmë realitet djegien e...

Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi ka lënë selitë e tyre dhe u janë bashkuar qytetarëve në protestën e dytë të madhe në vend. Kreu i ...