Tag: lekundje

Rikthehen lëkundjet e forta? Sizmiologu flet për tërmetin e natës së...

Shqiperia, kryesisht zona e Durresit dhe Tiranës u godit nga një tërmet i cili kishte lekundje që eshte ndjerë dhe nga disa banorë. Sipas...

FOTO/Tërmet gjatë natës, lëkundjet ndjehen nga banorët

Një lëkundje tërmeti eshte ndjerë gjatë natës në vend, ndonëse për shumë eshte konsideruar e lehtë dhe jo e frikshme. Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit...

FOTO/Disa lëkundje tërmeti në vend, IGJEUM nxjerr të dhënat

Teksa Turqia u godit nga nje termet i fuqishem, dhe rajoni ende nuk eshte i stabilizuar, dhe vendi yne tashmë pothujase perdite ka lekundje...

FOTO/Tërmeti rikthehet sërish në Itali, lëkundjet shkaktojnë panik dhe mbylljen e...

Një tërmet me magnitudë 4.3 Rihter ka goditur serish Italinë në orët e vona te mbremjes se djeshme, duke shkaktuar panik te banorët e...

FOTO/Tërmeti zhvendoset në shtetin fqinj, dy lëkundje të forta në orët...

Tërmeti është zhvendosur në vendin fqinj, Greqi, ku janë raportohet për një sërë lëkundjesh të njëpasnjëshme. Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një...

FOTO/Pasgoditjet vijojnë gjatë natës, lëkundja e mëngjesit me magnitudë 3.7

Gjatë natës ka patur herë pas here lekundje, të cilat fatmiresisht kanë qene me intesitet të uët. Sipas qendres sizmioligjike e cila afishon çdo tërmet...

FOTO/IGJEUM jep të dhënat: Sa lëkundje janë regjistruar natën dhe si...

Edhe pse në ulje, ka patur gjatë natës lëkundje here pas here me nje intesitet jo te rrezikshëm. Sipas te dhenave te publikuara nga IGJEUM,...

FOTO/Lëkundje tërmeti gjatë natës, IGJEUM tregon si ka lëvizur magnituda

Pas tërmetit 4.5 ballë që ndodhi gjatë mesnatës, fatmiresisht me vonë nuk ka patur lëkundje. Sipas IGJEUM, lekundja me e fundit e regjistruar per daten...

Sa herë u lëkund toka shqiptare pas tërmetit të madh, ekspertët:...

Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se numri total i pasgoditjeve që prej tërmetit të fortë të 26 nëntorit është 1376. Ndërsa nga ora 7 e...

FOTO/Gjatë natës tërmete me intesitet më të ulët, mëngjesi nis me...

Gjatë natës, pasgoditjet kanë vijuar por me një intesitet dhe goditje me te ulet.  Sipas Institutit te Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit ne vend...