Tag: lekundje

Regjistrohen lëkundje të forta tërmeti gjatë natës, IGJEUM jep të dhënat

Ne vend para mesnates dhe pastaj gjate nates jane ndjere lekundje termeti, me e forta ajo e regjistruar me epiqender ne Thumane, me nje...

FOTO/Lëkundje tërmeti në Kapshticë këtë mëngjes

Një tërmet me magnitudë 3.5, ka rënë sot në orën 7:00 në Kapshticë të Korçës. Lajmi jepet nga Instituti i Gjeoshkencave. Sipas të dhënave zyrtare,...

Tërmet i fortë ndjehet në Greqi, epiqendra afër Shqipërisë

Një termet me nje magnitude goxha te larte eshte ndjere ne Greqi minutat e fundit. Sipas aplikacionit qe regjistron termetet, shkalla eshte 4,5, ndersa raportohen...

Dy tërmete gjatë natës ‘zgjojnë’ Durrësin dhe Thumanën

Gjatë natës së kaluar një tjetër tërmet ka goditur zonen e Durresit, gati disa muaj pas tragjedise se 26 Nëntorit. Sipas të dhënave zyrtare të...

FOTO/Greqi, dy tërmete të forta godasin vendin

Një tërmet i fortë ka goditur Greqinë mesditën e sotme ndërsa raportohet të ketë qenë me magditudë 4.9 ballë të shkallës Rihter. Tërmeti i parë...

Dy lëkundje tërmeti në mëngjes në vend, magnituda dhe epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.7 të shkallës righter është regjistruar mëngjesin e sotëm në vendin tonë. Epiqendra e tërmetit u regjistrua në Korçë, ndërsa nuk...

E gjithë vëmendja tek koronavirusi, por Greqinë e godet një tërmet...

Një tërmet i fortë ka goditur Greqinë, në një moment kur e gjithë vëmendja është tek koronavirus. Tërmeti ishte me magnitudë 4.0 të shkallës...

FOTO/Tërmet i fuqishëm në Greqi, magnituda dhe epiqendra

Një tërmet i fuqishëm ka goditur paraditen e sotme Greqinë. Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 5.2 të shkallës riter. Epiqendra e tërmetit u regjistrua në...

FOTO/7 lëkundje të tjera gjatë natës, garancia që na jep sizmiologu...

Pas dy goditjeve relativisht të forta mbremjen e kaluar, Shqipëria ka ndjerë dhe 7 lekundje te tjera gjatë natës te cilat kanë qënë me...

FOTO/Lëkundje të forta sërish në Turqi, ndryshon epiqendra

Rikthehet paniku ne Turqi.  Pas tërmetit te madh te disa diteve me parë, nje tjeter lekundje e forte shenohet diten e sotme me magnitude...