Tag: lefter maliqi

Përgjimet, godet Maliqi: Të shpërndahet parlamenti, vendi të shkojë në zgjedhje...

Deputeti Lefter Maliqi i qëndron bindjes së tij se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme dhe parlamenti duhet të shpërndahet. Maliqi në një...

Lefter Maliqi: Nëse nuk shtyhen zgjedhjet, në 30 qershor mund të...

Deputeti Lefter Maliqi thotë për A2 CNN se zgjedhjet e 30 qershorit duhet të shtyhen për të shmangur konfliktet civile. Zgjidhja, sipas tij, mund...

Lefter Maliqit nuk i durohej dot, merr fjalën në Parlament: Zura...

Lefter Maliqi është një nga 7 deputetët e rinj që u betuan sot në Parlament dhe kërkuan mandatin e deputetit. Ndonëse nuk pritej, deputeti...

Ish-kandidati i PD kërkon mandat, dorëzon formularin në KQZ

Ish kandidati i PD në qarkun e Beratit, Lefter Maliqi ka dorëzuar në KQZ formularin e dekriminalizimit duke i hapur rrugë marrjes së mandatit...

Rama shpërblen me një post një nga blerjet e tij në...

Kryeministri Edi Rama sapo ka shpërblyer një nga blerjet e tij në fushatën elektorale në zgjedhjet parlamentare të 2017. Bëhet fjalë për një nga...