Tag: lefter maliqi

VIDEO/”Çfarë dallimi”, Maliqi bën krahasimin: Si e prisnin Berishën dhe si...

Me anë të një video, Lefter Maliqi ka treguar dy pamje të kundërta të kryeministrave që ka patur Shqipëria. Ai bën një krahasim se...

Maliqi thumbon keq Ramën: Mbahu Komandant! Në 30 do festosh ditëlindjen...

Deputeti Lefter Maliqi vazhdon sërish me sulmet dhe thumbimet e tij ndaj Kryeministrit Rama, duke i vendosur atij epitete si  kalorës të Rilindjes së...

Akuza të forta, Maliqi i kthehet Baton Haxhiut: Të njoh mirë!...

Deputeti i opozitës së rë Lefter Maliqi ka debatuar fort me gazetarin Baton Haxhiu si dhe zv.Ministrin e Brendshëm Julian Hodaj gjatë një debati...

“Mbaje veten kalorës”, Maliqi ironizon Ramën: Do mbetesh vetëm me Tao...

Deputeti  Lefter Maliqi sërish ka reaguar me ironi në rrjetet sociale, ku ne qender të sulmeve të tij ka kryeministrin Rama. Maliqi ka reaguar lidhur...

Lefter Maliqi: Kuvend ilegjitim, do i bashkohem të premten protestës së...

Opozita përgatitet të mbajë këtë të premte në orën 20.00, protestën e saj të nëntë kombëtare. Por risia në këtë protestë duket se do...

Lefter Maliqi i vendosur: Do jem në protestën e radhës për...

Deputeti Lefter Maliqi ka paralajmëruar se do të marrë pjesë në protestën e radhës së opozitarëve për liri demokraci, zgjedhje të lira dhe parakohshme...

‘Rama duket si një “Daci Bao” kinez’, Maliqi këmbëngul: Të shpërndahet...

Deputeti i pavarur  Lefter Maliqi prej disa ditësh ka bërë thirrje për shpërndarjen e Kuvendit. Edhe ditën e sotme, teksa zhvillohet seanca, ai sugjeron...

PS nuk humbet kohë, nis mbledhjen e firmave për shkarkimin e...

I ndjerë në presion të vazhdueshëm ditën e sotme, Rama ka urdhëruar mazhorancën që të mos humbase kohë, por të fillojë të merret me...

Maliqi për Metën: Bëri veprim prej pushtetari largpamës, do të mbetet...

Deputeti Lefter Maliqi ka përshëndetur  anulimin e datës së zgjedhjeve nga presidenti Meta. Në një postim në facebook, Maliqi  thotë se Meta bëri një veprim...

Maliqi bën deklaratën e fortë: Nëse zhvillohen zgjedhjet unë djeg mandatin

Deputeti Lefter Maliqi prej disa ditësh është hedhur në sulm me disa deklarata të cilat për hir së të vërtetës janë të goditura. Deputeti i...