Tag: largohen

Instituti i Vjenës jep shifra alarmante: Eksod masiv i mjekëve nga...

Në Shqipëri, norma e mjekëve të cilët janë larguar nga vendi është e barabartë me 18% të totalit të mjekëve të cilët janë në...

SHIFRA/Largime masive të shqiptarëve, ja destinacionet që i tërheqin për punësim

Azilantë, studentë dhe të punësuar. Shqiptarët po gjejnë mënyra të ndryshme për t'u larguar nga vendi. Gjithnjë e më shumë po preferojnë emigrimin përmes...

EMRAT/ Korçë, dy këshilltarë të tjerë të LSI i bashkohen PS

Pas Tiranës, Fierit, Vlorës, Skraparit, Shkodrës, Pukës, etj., së fundmi edhe dy këshilltarë të LSI-së janë larguar nga grupi i këshilltarëve në Bashkinë e...

EMRAT/ LSI-së nuk i ndalin rrjedhjet, i ikin 4 këshilltarë në...

Katër anëtarë nga Këshilli Bashkiak i Vlorës kanë zgjedhur t’i bashkohen PS-së. Në një deklaratë për mediat Artemida Luçi, Rajmonda Jaho, Bashkim Begaj dhe Shkëlqim...

ALARMI/ Edhe infermierët braktisin Shqipërinë, ja sa janë larguar për vitin...

Numri i infermierëve që kërkojnë të largohen nga Shqipëria për të punuar në vendet e Bashkimit Europian, po rritet nga viti në vit. Plot...