Tag: Largimi

6 vite pa Sokol Olldashin, ish-deputeti emocionon me dedikimin prekës

Ditën e nesërme shënohen plot gjashtë vite nga vdekja e ish-deputetit demokrat Sokol Olldashi. Më 20 nëntor të 2013 do të ndahej tragjikisht nga...

U largua në mes të sezonit, ‘Sofia’ e Çanit tregon arsyen

Arjan Çani njoftoi së fundmi  se duke filluar nga puntata e ardhshme e në vazhdim do të mungojë “Sofia”, e cila sipas tij është...

U dorëhoq për t’iu shmangur KPK-së? Zbulohen arsyet e largimit të...

Kryetarja e Gjykatës së Durrësit, Joana Qeleshi u largua me dorëheqje nga sistemi gjyqësor më 24 tetor, me motivin e “angazhimit në një pozicion...

Pas 7 muajsh largohet dhe drejtori i Përgjithshëm i Doganave

Vijojnë dorëheqjet nga postet ku të emëruar janë socialistë. Shtatë muaj pasi u emëruar në krye të Doganave, Arlind Gjokutaj është larguar nga ky...

Kur do largohesh nga politika, Berisha kthen përgjigjen e prerë

Ish-kryeministri Sali Berisha vazhdon të jetë pjesë aktive e politikes, teksa dominon mbi të tjerët me reagimet, denoncimet madje ka qene prezent dhe në...

Vazhdon irritimi për ish-ministrin: OSBE parazite, të mbledhë leckat e të...

Dhe ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani kërkon largimin e OSBE-së nga Shqipëria. I irrituar pas veprimit të ambasadorit të OSBE në Tiranë Bernd Borschardt, i...

“Neritanin e heqin, Laert ko*en e vënë drejtor”, artistja revoltohet: Nuk...

Shumë prej artistëve shqiptarë i kanë dalë në mbrojtje aktorit Nerita Liçaj, pasi ky i fundit e ka konfirmuar se po bëhet gati dokumentimi...

FOTO/Zbulohet arsyeja e mungesës së gjatë të Flori Mumajesit në muzikë

Të gjithë i beri kurioz fakti që Flori Mumajesi gjithë sezonin e verës “u zhduk” dhe nuk u bë i gjallë as me angazhimet...

Aktori konfirmon zërat për largimin nga Teatri dhe tregon prapaskenat: Kush...

Aktori Neritan  Liçaj ka konfirmuar për publikun, se po merren masa për shkarkimin e tij nga trupa e aktorëve në Teatrin Kombëtar. Aktori, i ftuar...

“285 mijë shqiptarë duan të ikin nga Shqipëria”, Meta ngre alarmin:...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas një ankete e cila publikoi shifra alarmante për largimin e të rinjve nga Shqipëria. Sipas një anketë të fonacionit...