Tag: lamtumira

I jepet lamtumira aktorit të mirënjohur Xhevdet Ferri, çfarë shkruante vajza...

Përmes një ceremonie të ngushtë familjare, mes miqve, aktorëve dhe atyre që e deshën dhe e respektuan i është dhënë lamtumira aktorit të njohur...

FOTO/Tragjedia në familje, të njohur dhe miqtë i japin lamtumirën e...

Familjarët, miqtë dhe të afërmit i kanë dhënë lamtumirën e fundit çiftit shqiptar që u ekzekutua me armë zjarri në Australi nga babai i...

Vdekja e kompozitorit Lalo, mesazhi i Bashës: Lamtumirë Maestro! “Tingujt...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një postimi në Facebook, pas zhvillimit të homazheve për kompozitorin Aleksandër Lalo, ka nderuar figurën...

VIDEO/ Presidenti Meta i jep lamtumirën kompozitorit Aleksandër Lalo me kolonën...

Presidenti Ilir Meta ndodhet për një vizitë zyrtare në Maqedoni, por nuk ka harruar aspak të shprehi nderimet e tij për figurën e kompozitorit...