Tag: Lac

Laç/ Aksident i rëndë, bashkëshortët në gjendje të…

Një aksident ka ndodhur te kryqëzimi i Patokut, në aksin rrugor Lezhë- Laç. Nga informacionet paraprake bëhet me dijeni se janë përplasur dy automjete dhe...

Laç/Plagoset me armë zjarri 19 vjeçari

  Në lagjen nr.1 në Laç, në rrethana ende të paqarta, është plagosur me armë zjarri shtetasi E.M. 19 vjeç, banues në Laç, i cili...

FOTO/ Zyra e ndihmes ekonomike, presion perfituesve te votojne

Zyra e ndihmes ekonomike ne Lac ka nisur diten me telefona per perfituesit e saj. Nje qytetar ka deeguar ne redaksine e Droni.al thirrjen qe...

Vrau 24-vjeçarin në Laç, autori: Ja pse e qëllova me armë,...

Policia arriti të ndalonte autorin e vrasjes në Laç, ditën kur qindra njerëz dhe besimtarë shkuan për të vizituar Kishën e Shna Ndout. Viktimë mbeti...

Vrasja e mbrëmshme në Laç, policia arreston autorin

Policia e Kurbinit ka bërë të mundur sonte arrestimin e autorit të dyshuar të vrasjes së 24 vjeçarit V.SH, ndodhur mbrëmjen e djeshme. Autori i...

Zbulohet fotoja e viktimës në Laç, policia shpall në kërkim autorin...

Policia ka shpallur në kërkim autorin e vrasjes në qytetin e Laçit mbrëmjen e djeshme. (kliko ketu). Autor i dyshuar është E.K 32 vjeç...

Ekzekutimi i kushërinjve, gjykata vendos për autorët, zbardhen dëshmitë e tyre

Gjykata e Kurbinit ka lënë në burg 3 autorët e dyshuar të vrasjes së dy kushërinjve në Laç. Tre të akuzuarit Manuel Bushi, Markel...

“Vrasje për një foto në Facebook”, familja e autorëve në Laç...

Vrasja e dy kushërinjve Jushi të dielën në mbrëmje në Laç, nga vëllezërit Bushi, ka rikthyer edhe njëherë në vëmendje fenomenin e ngujimit dhe...

‘Nuk deshëm t’i vrisnin’, vrasësit e kushërinjve në Laç pendohen: U...

Vrasja në Laç ka ndodhur për motive banale. Të paktën kështu e kanë konfirmuar autorët edyshuar të cilët ndodhen në burg. “Nuk deshëm t’i vrasim...

Ekzekutimi i dy kushërinjve në Laç, vetëdorëzohen dy prej autorëve

Janë vetëdorëzuar në polici dy prej autorëve, të vrasjes së dy kushërinjve në Laç. Sipas burimeve zyrtare nga policia, thuhet se falë negociatave me familjarët...