Tag: Lac

Fasoneritë kthejnë në vatra Krujën dhe Laçin, 9 të infektuar brenda...

Problematike mbetet situata në fasoneritë kryesisht në Laç, ku brenda 24 orëve jane shtuar rastet. Vetëm gjatë ditës së sotme janë konfirmuar 5 raste të...

Zjarr në shkollën 9-vjeçare në Laç, nxënësit nxirren me urgjencë jashtë

Fatmirësisht pa pasoja te renda, një zjarr ka rënë në ambjentet e nje shkolle 9-vjeçare në Laç. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, duke...

FOTO/IKMT nis shembjen e 7 pallateve të shpallur të pabanueshëm në...

Tërmeti i 25 nëntorit shkatërroi shumë banesa edhe në qytetin e Laçit. 7 pallate u shpallën të pabanueshëm pas dëmeve të mëdha që kishin...

VIDEO/Debati me qytetaren në Laç, Kryeministrit i humbet durimi: Më hip...

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me takimet dhe vizitat e tij bashke me kameren e ERTV ne zonat e prekura nga termeti. Teksa ka qene...

Berisha publikon mesazhin e qytetares: Inxhinierët show, asnjë shkresë zyrtare për...

Tashmë që tërmeti dëmtoi qindra banesa, mbetet shume e rendesishme ekspertiza e inxhiniereve, për të verifikuar banesat nëse jane të  banueshme. Ish-kryeministri Sali Berisha ka...

Situatë e rënduar humanitare, banorët e Laçit i ankohen Bashës: Nuk...

Lideri demokrat, pa bërë  zhurmë mediatike ndodhet gjithmone në terren me gjithe ish-deputetët të cilët po iu gjenden afër banorëve duke inspektuar dhe parë...

Rama në një mendje me Bashën: Na përputhen idetë, gjendje e...

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë ka njoftuar shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme edhe në Laç. Ai tha se është dakord...

Arrestohet trafikanti nga Laçi, i gjejnë me vete rreth 4 milionë...

Një 20-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për shpërndarje droge. Në kuadër të operacionit të koduar “Gurra” pas hekurave përfundoi shtetasi...

Shiste sende të vjedhura nga Gjermania, arrestohet polici nga Laçi

Një punonjës policie ka rënë në pranga, pasi akuzohet se shiste sende të vjedhura, që ia siguronte vëllai i tij, emigrant në Gjermani. Mësohet se...

LAJM I FUNDIT/ Aksident në Laç, makina përplas për vdekje të...

Një aksident me pasojë vdekjen e një të moshuare ka ndodhur pak minuta më parë në rrugën nacionale Laç-Milot. Nga informacionet paraprake mësohet se një...