Tag: kukes

Edhe 3 raste të reja me koronavirus nga personeli shëndetësor në...

Shtohen edhe 3 raste të reja nga personeli shëndetësor, me COVID 19 në Kukës. Mësohet se kanë dalë pozitiv ndaj viruesit edhe 3 infermierë, duke...

Rritet numri i të infektuarve me Covid 19 në Kukës, mes...

Pas rastit të parë një Kukës me Covid që u publikua një ditë më parë, sot janë shtuar dhe 5 të prekur të rinj. Burime...

Basha me banorët e Kukësit: Gjëja e parë që qeveria jonë...

Lulzim Basha u ka premtuar qytetareve nga Kukësi se gjeja e pare që  qeveria e Pd do te beje, eshte te heqe taksen per...

Bashkia e Kukësit gjobit 52 mln $ firmën minerare në Kalimash:...

Bashkia Kukës ka pezulluar aktiviitetin e kompanisë minerare "IMI" shpk, që e ushtron aktivitetin në zonën e Kalimashit. Mësohet se kompania është dhe gjobitur...

“Uënjsh n’b*th”/Ndërtimi i aeroportit të Kukësit, sot 1 vit nga premtimi...

Të gjithëve na kujtohet premtimi i radhës i kryeministrit Edi Rama 31 tetorin e kaluar, kur u premtoi kukësianëve  ndërtimin e aeroportit të Kukësit. Kryeministri...

Përplasi me dashje një makinë, pranga 37-vjeçarit

Një 37-vjeçar nga Kukës u arrestua pasi përplasi me dashje me makinën e tij, një tjetër mjet. Ngjarja ka ndodhur pas një konfliktit të çastit...

Operacion në Kukës/Kapen drogë, armë e municione, policia prangos 4 të...

Policia ka finalizuar një operacion, nga ku janë arrestuar 4 persona. Sipas bluve, operacioni eshte zhvilluar në Kukës dhe personat e arrestuar janë të...

FOTO/Lëkundje tjetër tërmeti në vend, sa ballë dhe ku u zhvendos...

Një tjetër lekundje tërmeti është regjistruar pas mesantes së mbremshme. IGJEUM raporton se ka regjistruar nje termet me magnitude 2.7. Per fat goditja nuk ka...

Kapen 26 klandestinë në Kukës, mes tyre gra e fëmijë

26 irakianë janë shoqëruar nga policia e Kukësit ditën e sotme, të cilin ishin futur klandestinë dhe kishin si destinacion Kosovën. Mesohet se mes personave...

Aksident i rëndë në Kukës, eskavatori rrëshqet dhe bie mbi makinën,...

Një tjetër aksident është shënuar kete mbrëmje, sërish në zonen e veriut të Shqipërisë, konkretisht në aksin rrugor Krumë-Kukës. Nga informacionet e para, mesohet se...