Tag: kufijte

Zbardhet dokumenti i plotë, sa miliardë euro fiton Serbia nëse ndahet...

Një raport prej 90 faqesh shtjellon në mënyrë të detajuar dy skenarët për kufijtë e Kosovës dhe Serbisë. E para është për një normalizim të...

Deklarata e Merkel për Kosovën, Vuçiç: Gjermania i vuri kufijtë Serbisë...

Pas deklaratave të kancelares Angela Merkel, se është kundër ndryshimeve të kufijve në Ballkan vjen reagimi i Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Vuçiç e ka...

Phillips: Kosova nuk do të kthehet kurrë mbrapsht tek Serbia, ndarja...

Eksperti i Politikës së Jashtme, David Phillips thotë se ideja e ndarjes apo e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë është alternativa më...

Artikulli i Washington Post, ish-kryeministri i Suedisë nxjerr zbuluar Ramën në...

ish-kryeministri Berisha ka bërë publike një artikull të Washington Post, ku citohet deklarata e Ish kryeministrit  të Suedisë Karl Bild i cili tregon se...

Ndryshimi i kufijve të Kosovës, dalin kundër Kroacia, Britania dhe Gjermania

Ambasada e Britanisë së Madhe dhe ajo e Gjermanisë në Kosovë, si dhe ajo e Kroacisë kanë thënë se thirrjet për ndryshim të kufijve...

‘Kufijtë nuk duhet të preken’, Haradinaj nga Vlora shmang Ramën, e...

“Kufijtë janë të vendosura me luftë. I qëndroj deklaratës sime, kufijtë nuk duhet të preken”. Këto vazhdojnë të jenë ende fjalët dhe deklaratat e...

Kufijtë me Kosovën, reagimi i SHBA: Çfarë duhet të bëjnë Kosova...

Pas debatit të disa ditëve në lidhje me korrigjimin e kuufijve mes Kosovës dhe Serbisë, vjen reagimi nga Departamenti amerikan i Shtetit. Ai u bëri...

DEKLARATA/’Kufijtë i ka vendosur lufta’, kryeministri Haradinaj flet dhe për kërcënimin...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha pas mbledhjes së Qeverisë tha se draft statuti për Asociacionin është dorëzuar dhe kanë për obligim që të...

LAJM I FUNDIT/Ndryshimi i kufijve me Kosovën, Vuçiç i vendosur: S’ka...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, po mban një konferencë për media në lidhje me çështjen e Kosovës dhe debatit për korrigjimin e kufijve. Në këtë...

Shkëmbimi i territoreve në Kosovë, Basha e paralajmëroi një muaj më...

Sot kur çështja e shkëmbimit të territoreve në Kosovë është kthyer në një debat të nxehtë, para disa muajsh, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim...