Tag: kufijte

“Përse Edi Ramës nuk po ja hapin kufinjtë dhe Vuçiç po?!,...

Mbyllja e kufijve nga BE per vendin tone ka sjelle reagime dhe debate te shumta, ku shumica fajesojne qeverine per masat e marra dhe...

Shqipëria e 6-ta në Europë për infektimet nga COVID-19, Berisha tregon...

Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka nxjerre listen nga universiteti "John Hopkins”, ku tregohet  infeksioni për 100 000 banorë.  Sipas tabeles, në Shqipëri infeksioni ne keto...

Maqedonia e Veriut heq kufizimet dhe karantinën e detyrueshme, kur hapen...

Prej ditës së sotme hapen të gjitha vendkalimet kufitare në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ku vendasit dhe të huajt do të lëvizim pa...

Hapja e kufijve më 1 korrik, vendet e BE nuk gjejnë...

Ambasadorët e BE janë mbledhur sot për të diskutuar planin për hapjen e kufijve më 1 korrik. Nuk ka një dakordësi nga të 27...

Rritja e rasteve, BE mund t’i mbajë mbyllur kufijtë për Ballkanin...

Kufijtë e jashtëm të Bashkimit Evropian mund të mbeten të mbyllur për qytetarët e Kosovës dhe vendeve tjera të rajonit të Ballkanit Perëndimor, edhe...

Maqedonia e Veriut hap kufijtë, çfarë duhet të keni me vete...

Duke nisur nga dita e sotme Maqedonia  e Veriut ka hapur të gjitha vendkalimet kufitare. Përjashtim bëjnë aeroportet. Megjithatë, edhe pse kufijtë u hapën,...

KE propozon hapjen e kufijve për Ballkanin më 1 korrik, përfshihet...

Komisioni Evropian ka rekomanduar të enjten hapjen graduale të kufijve të jashtëm të Bashkimit Evropian nga 1 korriku, për shtetasit e huaj, duke marrë...

Komisionerja propozon datën konkrete: Bëj thirrje për hapje të plotë të...

Komisioni Evropian të enjten u bëri thirrje vendeve anëtare të BE që të heqin të gjitha kufizimet kufitare deri në fund të qershorit, i...

Rihapja e kufijve, disa informacione me rëndësi për udhëtarët drejt vendeve...

Me hapjen e kufijve, ka disa rregulla qe qytetaret qe do te udhetojne duhet te kene parasysh. Në këtë kuadër i gjithë personeli i Policisë...

Mali i Zi në 1 qershor hap kufirin me Shqipërinë, ministria...

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme përmes një njoftimi i ka vënë në dijeni qytetarët shqiptarë se, Mali i Zi, që prej datës...