Tag: kryesia

E FUNDIT/Basha komenton përjashtimin e Klevis Balliut, ironizon keq Asamblenë Kombëtare...

Lideri i Opozitës Lulzim Basha ka folur sot edhe për deklaratat e kryeministrit Edi Rama për procesin e votimit të kandidatëve të PD-së. Teksa...

AXHENDA/Nga vlerësimi për ministrat te ndryshimi i kryesisë dhe sekretarëve, çfarë...

Socialistët do të mbledhin sot Asamblenë Kombëtare, e dalë nga kongresi i 29 shkurtit, nga ku do të zgjidhet kryesia dhe sekretariati i ri...

Komisioni i vlerësimit/Basha e miraton: Në shtator nisim fushatën drejt fitores

Diten e sotme, pas Kryesisë, ishte dhe Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike që miratoi përbërjen e Komisionit të Vlerësimit të kandidatëve të PD, pjesë...

Mbledhja e fundit e kryesisë së PS për këtë vit, zbardhet...

Një ditë pas mbledhjes maratonë të qeverisë në Golem, kryeministri Edi Rama, njëherësh kreu i Partisë Socialiste ka mbledhur Kryesinë e Përgjithshme të kësaj...

Një ditë pas dënimit të Salianjit, Basha bën lëvizjen e radhës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të mbledhë rreth orës 18:00 të pasdites së sotme ish-grupin parlamentar demokrat dhe kryesinë, ku pritet që...

Mblidhet Kryesia e PS, zbardhen emrat e kandidatëve

Megjithëse zgjedhjet lokale të 30 qershorit janë në pikpyetje të madhe, Edi Rama për rreth 4 orë e gjysëm ka zhvilluar në seline e...

Mbledhja e Kryesisë, Basha vjen me 3 vendime të rëndësishme për...

Edhe pse Partia Demokratike nuk zhvilloi protestë para Parlamentit, ajo ka mbledhur Kryesinë për të marrë disa vendime kryesore. Burime zyrtare nga PD bëjnë me...

Basha mbledh Kryesinë, porosia e tij për protestën e ardhshme

Pasi doli nga Prokuroria, Lulzim Basha ka mbledhur kryesinë e Partisë Demokratike për disa minuta. Takimi ka përfunduar ndërsa mësohet se ka në fokus kanë...

Takimi në Vjenë, zbulohet lëvizja e radhës nga Basha

Pas takimeve që kryedemokrati pati me përfaqësues të PPE në Vjenë ku u fol për situatën e vështirë, Basha do të rikthehet në Tiranë....

VIDEO/’Ejani të dorëzojmë mandatet’, protestuesit shoqërojnë Bashën dhe deputetët drejt Kryesisë

Lideri demokrat i shoqëruar nga ish-kryeministri Berisha po drejtohen drejt Kryesisë së Kuvendit për të dorëzuar mandatet. Protestuesit po u shkojnë nga pas për ti...