Tag: kryebashkiaket

“Fle me kryebashkiakët kriminelë”, Vasili paralajmëron Ballën: Vetëm disa kanë dalë...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, i është përgjigjur menjehere kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, i cili i bëri thirrje Presidentit Ilir...

Ish-deputeti siguron dokumentin: Kryebashkiakët e emëruar nga Rama, spastrojnë administratën nga...

Ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi ka siguruar një dokument me ane te te cilit vërteton atë qe po ndodh me administratën dhe mësuesit. Sipas tij,...

“Kush e ka radhën”, Bardhi publikon hartën e kryebashkiakëve me të...

Duke publikuar harten me kryebashkiaket e denoncuar nga PD, Gazment Bardhi ngre disa pyetje për kryeministrin Edi Rama, per te cilen thotë se është...

Rama ua “mbledh” kryebashkiakëve: Nuk ka blerje, kush është keq për...

Ashtu si më herët raportuam për ndryshimin e projektbuxhetit të vitit 2020, kryeministri Edi Rama e ka konfirmuar se do të ketë rishikimi të buxhetit....

“3 Kryebashkiakët po mbrohen nga Prokuroria”, PD: Nuk po zbaton ligjin...

Partia Demokratike ka vënë dhe sot theksin tek tre kryebashkiakët e denoncuar prej saj për të kaluar kriminale, përkatësisht: Valdrin Pjetri, Agim Kajmaku dhe...

Përfundon takimi i Bashës me kryebashkiakët e PD-së/ Shikoni se çfar...

Ka përfunduar takimi i kreut të PD-së Lulzim Basha me kryetarët e bashkive të djathta në selinë e PD-së. Në mbyllje të këtij takimi pati...

Krerët e Bashkive të opozitës shkresë KQZ: Të vendosur! Nuk ka...

Bashkitë që janë nën drejtimin e opozitës kanë vënë në dijeni Komisionin Qendror të Zgjedhjeve se asnjë vendim i paligjshëm i këtij Komisioni nuk...

Administrata e mbushur me familjarë të kryebashkiakëve të Shqipërisë, ja emrat...

Administrata publike në Shqipëri rezulton të jetë një “strehë” për familjarët e krerëve të disa prej bashkive të vendit. Ata rezultojnë të punësuar në...