Tag: kriteret

MAS/Kritere të reja për vend pune si mësues, çfarë kushtesh duhen...

Ministria e Arsimit ka ndryshuar ligjin për arsimin e lartë, duke përcaktuar kriteret e reja që duhet të plotësojnë mësuesit, për të marrë emërimin. MAS...

Video/Takimi i delegacionit kosovar me Mogherinin, Kosova plotëson kriteret për vizat

Ditën e sotme delegacioni kosovar të prirë nga presidenti Hashim Thaçi, pasuar nga kryeministri Ramush Haradinaj, kryeparlamentari Kadri Veseli, Ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli dhe...

KRITERET/ Hyn në fuqi ligji i ri për 31 mijë të...

Hyn në fuqi ligji i ri i strehimit, nga i cili pritet të përfitojnë rreth 31 mijë të pastrehë në të gjithë territorin e...

Kriteret e reja për serviset e mekanikëve, ja sa janë gjobat

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor pritet të nisë kontrollet për zbatimin e kritereve ligjore nga subjektet që ushtrojnë veprimtarinë në fushën...

KRITERET & DOKUMENTET/ Doni të punësoheni në Gjermani? – Ja kur...

Ambasada gjermane ne Tiranë dhe DIMAK Albania bëjnë ftesë për studentët shqiptarë që janë mbi moshën 18 vjeç se nesër (më datën 21 dhjetor)...

VIDEO/ Gjermania ka 772 mijë vende të lira pune, ja profesionet...

Teksa theksohet se nuk ka vend për azilkërkues, Gjermania pranon se ka nevoje për forca punë, pasi në të ka shumë vende të lira...

Në dhjetor starton testimi i Administratës, ja kriteret dhe ndërtimi i...

Fillon testimi i punonjësve të administratës publike. Departamenti i Administratës Publike ka përcaktuar drejtoritë, inspektoratet dhe entet e para shtetërore, punonjësit e të cilëve...