Tag: KRIME

FOTO/3 të kërkuarit e tjerë, nga vrasja e policit tek rrëmbim...

Nga rrëmbim fëmije, tek vrasje e trefishtë apo vrasje e një efektivi policie. Këto janë krimet e rënda të kryera nga tre persona që...

Ngjarjet kriminale në Lushnjë, ndryshime të mëdha në strukturat e policisë

Pas disa vrasjeve në zonë dhe ngjarjes ku u hodh granatë në zyrën e kryebashkiakut të Lushnjës, Fatos Tushë, vijnë edhe shkarkimet në radhët...

Pas Shkodrës blindohet dhe Elbasani, policia kontrolle në makina dhe biznese

Policia ka blinduar dhe një tjetër qytet ditën e sotme. Mësohet se në orët e para të mbrëmjes së sotm, Elbasani është rrethuar nga...

Vrasja e vëllezërve, ministri Lleshaj mbërrin në Shkodër

Duhet të ndodhin ngjarje të rënda dhe krime mafioze, që ministri dhe zyrtarë të tjerë të shkojnë direkt në vendin e ngjarjes për të...

DETAJE/I shpëtoi një atentati 3 vite më parë, kush ishte objektivi...

Personi në foto ishte objektivi i atentatit të sotëm në qytetin e Vlorës.  Armando Sulejmani, i njohur me nofkën “Çipuri”, është i plagosuri nga...

EMRI/I akuzuar për disa vepra penale, kapet ‘i rrezikshmi’ nga Elbasani

Një 32-vjeçar i shpallur në kërkim për një sërë veprash penale është arrestuar nga Policia e Elbasanit. Sipas policisë, në pranga ka përfunduar Thanas...

Ngjarjet e fundit kriminale, Xhafaj mbledh drejtuesit e policisë dhe “i...

Ngjarjet e fundit kriminale në vend, ka bërë që ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj të mbledhë drejtuesit e lartë të policisë. Referuar dy ngjarjeve...

Qytetet shqiptare që thyejnë rekordin për krimet e kryera

Tirana, Shkodra, Durrësi dhe Vlora mbajnë rekordin për krimet e kryera gjatë vitit 2017. Sipas statistikave zyrtare të Ministrisë së Drejtësisë, vitin e kaluar janë...

FOTO & VIDEO/Putin përuron urën gjigande që lidh Rusinë me Krimenë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka bërë përurimin e një ure që lidh Rusinë me Krimenë, rajonin të cilin ushtria ruse e aneksoi nga...

TABELA/ Fillimi i viti 2018 shtohen krimet, rriten ndjeshëm edhe vrasjet...

INSTAT ka njoftuar sot se në tremujorin e parë 2018, janë evidentuar gjithsej 7.909 vepra penale, duke shënuar një rritje me 5,5 %, krahasuar...