Tag: korrupsioni

PD zbulon emrin: Vjedhje e re 20 mln euro për 4...

Partia Demokratike ka denoncuar një supervjedhje të re me rrugët që po ndërtohen. Këtë radhë, një pesëfishim të kostos së 4 km të aksit...

Tabaku sjell studimin e Global Initiative, dalin shifrat: Shqipëria e zhytur...

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku publikon raportin e “Global Initiative përmes një statusi në Facebook, i cili thotë se Shqipëria është kthyer në një...

Detajet e tenderit të uniformave të Ushtrisë e Policisë, një kapele...

Fituesi i tenderit të paracaktuar nga Ministria e Brendshme për uniformat e Policisë së Shtetit llogaritet të prodhojë rreth 200 mijë artikuj më pak,...

‘E thonë dhe raportet”, Tabaku: Shtatë vite korrupsion u kanë kushtuar...

Teksa adreson gjithmone problemet e shumta lidhur me ekonomine e vendit, ish-deputetja Jorida Tabaku, teksa ben llogarite, thote se plot 7 vite korrupsion u...

“Drejtësia është futur në karantinë”, Akuzat e forta të PD: Qeveria...

Kane qene te shumta denoncimet e Partise Demokratike lidhur me tenderat te cilesuara si sekrete, ndersa nga ana tjeter ka patur denoncime te forta...

“Gjendja alarmante”,PD zbulon shifrat: Buxhetit i mungojnë 260 milionë dollarë, shpenzime...

Kreu i Kabinetit të Bashës, Dorian Teliti që është dhe ekspert ekonomie, ka reaguar në lidhje me të ardhurat që qeveria ka arritur të...

Korrupsioni në Shqipëri në rritje, zyrtarët njoftojnë masa të reja

Korrupsioni në Shqipëri, sipas organizatës "Transparency International, Bankës Botërore dhe disa organizatave monitoruese shqiptare, është përkeqësuar. Kontrolli i Lartë i Shtetit llogarit disa miliarda...

DOKUMENTI/Denoncimi i PD: Kampusi Universitar do të jepet me PPP, pas...

Partia Demokratike ka publikuar vendimin e Këshillit të Ministrave i cili është botuar në Fletoren Zyrtare ku për ndërtimin e kampusit të Universitetit të...

“Shqipëria zbret në renditje”, Basha reagon ashpër: Korrupsioni i kësaj qeverie...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas publikimit te Raportit te Transparency International, ku Shqiperia kishte rene ne renditje me 7 vende. Sipas liderit...

Shqipëria në nivele të larta të korrupsionit, humbet 7 vende në...

Organizata ndërkombëtare 'Transparency International' publikoi Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2019, ku Shqipërinë e rendit në vendin e 106 me 35 pikë,...