Tag: Kornavirusi

Paralajmërimi i epidemiologut: Gabimi që bëhet në shkolla, ja çfarë duhet...

Epidemiologu Ilir Alimehmeti i ftuar në “ABC-ja e mëngjesit” foli për situatën e koronavirusit në shkollë. Epidemiologu sqaroi se në këtë fazë të koronavirusit...

Shifrat e OBSH për Shqipërinë, ish-deputeti: E vërteta tragjike, Shqipëria me...

Shqipëria renditet ndër vendet që kanë një numër më të ulët mjekësh në raport me popullsinë në botë, sipas një harte të publikuar në...

Thirrja e Bashës: Të përcaktohen fondet për vaksinën anti-covid, urgjente nisja...

Lideri i opozites eshte nje hap para me strategjine dhe planet sa i takon perballimit te epidemise. Ai ka kerkuar sot qe qeveria te...

VIDEO/ Shefi i Emergjences Mjeksore: Ja si duhet kuruar ne shtepi...

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore, duke parë situatën në të cilën ndodhemi ndan disa këshilla se si duhet të veproni nese konstatoni shenja te...

Ministrja e Shendetesise shpalos masat: Vetkarantim per udhetaret nga Italia, kush...

“Dy te semuret jane nga Tirana dhe djali erdhi nga Italia me 26 shkurt. Ai infektoi babane. Nderkohe jane izoluar kontaktet e tyre dhe...

Keshillat e mjekut te njohur: Si te mbrohemi nga koronavirusi!

Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo ka disa keshilla se si mund të ruhemi nga koronavirusi, teksa rreziku ka ardhur shumë pranë. Në një kohë,...