Tag: konflikti

Armenia në luftë, por ndeshja me Shqipërinë do të zhvillohet

Ndeshja Armeni-Shqipëri do të zhvillohet pavarësisht trazirave në vendin pritës. Kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë ndeshje miqësore ndaj Armenisë më 7 tetor 2020....

DETAJE/Të shtëna me armë zjarri, pronari i lokalit plagos klientin në...

Policia parandalon përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti me armë zjarri, që mund të përfundonte në vrasje. Burimet bejne me dije se nje 35-vjecar ka...

34-vjeçarja që u vra nga ish-kunati nënë e një vajze 8...

Jetmira Hasani është qëlluar me dy plumba pushke nga kunati i saj Agron Tanushi, mbrëmjen djeshme në Bathore, ndërsa e gjithë ngjarja dyshohet të...

Zbardhet biseda e Erdogan me kreun e KE, mediat turke ‘ndezin’...

Rexhep Tajip Erdogan i ka bërë thirrje BE-së të jetë “e paanshme” në mosmarrëveshjen e gazit me Greqinë. Sipas njoftimeve të zyrës presidenciale në...

20-vjeçari tenton të vrasë kushëririn, ndërhyn policia pas sherrit në Tiranë

TiNdërhyrja në kohë e Policisë parandalon përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti. Sipas burimeve,  nne 20-vjeçar ka qelluar me armë gjahu në drejtim të mjetit...

DETAJE/Përleshje e plagosje me thika në Tiranë, ndërhyn policia

Policia parandalon përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti mes disa personave. Mesohet se personat perdoren sende të forta gjatë konfliktit. Eshte arrestuar një shtetas, tjetri...

FOTO/”Konflikti mes Ballukut dhe Qatos”, PD: Pse u anullua tenderi Kardhiq...

Partia Demokratike ka dalë në një deklaratë për mediat, teksa ka denoncuar sërish  tenderin e Kardhiq-Delvinës. Jorida Tabaku nga selia blu ka deklaruar se...

Plagosin në këmbë dhe brinjë 17-vjeçarin, policia zbardh ngjarjen në Shkodër:...

Zbardhet ngjarja e ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku mbeti i plagosur një 16-vjeçar. Policia informon se ka kapur një 17-vjeçar dhe po ndiqet në...

FOTO/Parandalohet sherri në Elbasan, klienti qëllon me armë në lokal

Policia e Elbasanit ka mundur të parandalojë në kohë gjatë natës së kaluar një konflikt ku janë përdorur dhe armët e zjarrit. Mësohet se sherri...

Situata në Venezuelë, Trump tërheq të gjithë personelin diplomatik

Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se do të tërheqin këtë javë të gjithë trupën e tyre diplomatike amerikane nga ambasada e tyre në Venezuelë,...