Tag: Konflikte

Aksion për mbylljen e lokaleve në Berat, pronarët konfliktohen me policinë

Uniforma të shumta policie kanë mësyrë mbrëmjen e djeshme në të gjitha baret e restorantet e qytetit për t’i mbyllur ato pas orës 23:00....

Përplasjet me Iranin, Trump e pranon: SHBA e shkatërroi dronin iranian

Presidenti Donald Trump e ka pranuar me në fund faktin se ishte marina amerikane ajo e cila shkatërroi një avion iranian në ngushticën e...

DETAJE/Vrasja e gruas në Tiranë, policia shpall në kërkim kunatin e...

Lirie Xhepa rreth 49 vjeç u gjet e masakruar dhe e pajetë në ferra afër liqenit të Sharrës në Tiranë. Paraprakisht, policia ka një të...

Tensione tek Drejtësia, përplasje mes studentëve, një vajzë merret me ambulancë

Kjo e hënë është shoqëruar me debate dhe tensione në Fakultetin e Drejtësisë. Nga informacionet e fundit, mësohet se ka pasur përplasje mes studentëve të...

Malajzi, arrestohet pedagogu shqiptar, lidhjet e tij me grupin ISIS

Një shqiptar 35-vjeçar për të cilin mediat e huaja shkruajnë se është pedagog në një universitet publik në Shqipëri, është arrestuar në Malajzi pasi...