Tag: koncesionet

Ish-deputeti publikon videon: Projektet e Ramës kanë qëllim vetëm vjedhje

Ish-deputeti Agron Shehaj kembengul se shumë prej projekteve të qeverisë Rama kanë patur vetëm një qëllim: vjedhjen dhe jo interesin publik. Duke publikuar nje video,...

Bashkimi Europian tërhoqi fondet për Milot-Balldren, pasi qeveria e dha rrugën...

Me datën 7 nëntor të vitit 2018 në një mbledhje ku po diskutohej korniza e investimeve në Ballkanin Perëndimor të administruara nga WBIF (The...

DOKUMENTI/PD denoncon koncesionin e sterilizmit, ish-deputeti: Ndërpriten operacionet në Shkodër

Partia Demokratike denoncon koncesionin korruptiv te sterilizmit, ndërsa kete herë ish-deputeti Bardh Spahia siguron dhe dokumentin që e vërteton. Sipas tij, është urdhëruar nderprerja...

“Anulo 150 mln për oligarkët”/Kryeministri mbron konçesionet: Nuk do të prekim...

Kryeministri, Edi Rama eshte vendosur për të mos prekur buxhetin e tiposur për koncesionarët. Duke ju referuar indirekt propozimit të Lulzim Bashës për të...

Koncesionet, kontratat me vlere me te larte se jane firmosur!

Nga Jorida Tabaku Koncesionet sot kanë arritur në 35.6% të Produktit të Brendshëm Bruto dhe kanw dalw jashtw kontrolli. dua të korigjoj për shifrën që...

“Korrekt me 380 milionët për koncesionet”, Vokshi nuk kursehet ndaj Ramës:...

Një tjetër shqetësim që ngre PD, nepermjet nje tjetër ish-deputete, janë koncesionet, të fokusuara tek shëndetësia. Sipas Albana Vokshit, kryeministri  Edi Rama tregohet korrekt me...

Koncesionet/Tabaku kritika qeverisë: Sa më i afërt fundi, më i egër...

Ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku ka reaguar së fundmi  në lidhje me koncesionet e rrugëve, ndërsa nuk i ka kursyer akuzat për qeverinë. Përmes një...

Koncesioni i rrugëve, Vasili: Rama po u lë fajin në kurriz,...

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një reagim të fundit është shprehur se në koncensionin e rrugëve Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat ka...

Qeveria zbulon faturën e 5 koncesioneve më të mëdha, dhe nuk...

Kontratat koncesionare për ndërtimin dhe mirëmbajtjen e rrugëve do t’i kushtojnë buxhetit të shtetit 153.8 miliardë lekë ose mbi 1.2 miliardë euro duke përfshirë...

Italia vë në karantinë koncesionet për rrugët dhe hidrocentralet

Tragjedia e Genovës ka ndezur mekanizimin e rishikimit të mbarëvajtjes së koncesioneve në Itali. Qeveria e formuar nga “5 yjet” dhe “Lega Nord” ka kërkuar...