Tag: komisioni i venecias

Publikohet nje pjese e opinionit te Komisionit te Venecias, kujt i...

Eshte zbardhur një pjesë nga raporti paraprak i Komisionit të Venecias lidhur me përzgjedhjen e gjyqtarëve në Gjykatën Kushtetuese. Sipas konkluzioneve paraprake, Komisioni i Venecias...

DETAJE/Komisioni i Venecias pranon dhe kërkesën e Metës, zbulohen pyetjet e...

Komisioni i Venecias, ka konfirmuar zyrtarisht se ka pranuar kërkesën e Presidentit të Republikës, Ilir Meta për dhënien e një opinioni për veprimtarinë antikushtetuese...

‘Venecia’ në Tiranë pas kërkesës së Kuvendit, Presidenca shumë pozitive: Jeni...

Presidenca si gjithmone e pershendet zbarkimin e delegacionit të Komisionit të Venecias në Shqipëri pas kërkesës së Kuvendit për të dhënë një opinion lidhur...

Propozimi i SHBA-ve për ngërçin me Kushtetuesen, reagon Komisioni i Venecias

Komisioni i Venecias ka dhënë një përgjigje alternative lidhur me gatishmërinë e tyre per te dhene një opinion për Gjykatën Kushtetuese. Pas sugjerimit të ambasadës...

Përplasjet për Kushtetuesen/Ambasada e SHBA ofron zgjidhjen: Drejtojuni Komisionit të Venecias

Ambasada Amerikane ka reaguar mbi përplasjet dhe ngërçin e krijuar mes  institucioneve në lidhje me Gjykatën Kushtetuese. Ajo  thekson se palët duhet t’i drejtohen për...

Komisioni publikoi verdiktin final, reagon opozita: Rrëzoi propagandën e Ramës për...

Partia Demokratike ka reaguar pas publikimit te plote te raportit te Venecias, per veprimet e presidentit Meta ne votimet e 30- qershorit. Ne deklaraten e...

“Iu ra boja kllounëve”, Paloka: Raporti i Komisionit të Venecias fshikullon...

Komisioni i Venecias e dha verdiktin e saj final, duke u shprehur zyrtartisht se nuk ka prova mjaftueshëm që të justifikojnë shkarkimin e Presidentit...

VIDEO/”Venecia si PD për ligjin e pronave”, Ish-deputetja: E njohëm komisionin...

Partia Demokratike e konsideron një lloj fitore, raportin e fundit nga Komisioni i Venecias, i cili bente kritika te konsiderueshme per ligjin e qeverisë...

“Komisioni i Venecias vë në dukje atë që thotë opozita”, Ish-deputetja:...

Ish-deputetja Jorida Tabaku ka sjellë në vëmendje qendrimin e Komisionit të Venecias lidhur me draftet e qeverisë për pronat. Ish-deputetja, e cila e ka kundërshtuar...

Meta e ka një përgjigje të bukur për të gjithë: Si...

Pavarësisht se Presidenca ka reaguar disa herë zyrtarisht për të dhënë një qëndrim formal, vetë nga Presidenti Ilir Meta deri më tani nuk kishim...