Tag: komandanti

LAJM I FUNDIT/ Shkarkohet komandanti i Forcave Detare

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar shkarkimin e Komandantit të Forcave Detare, Gjeneral Major Ylber Dogjani. Me një dekret në faqen zyrtare të presidencës, Dogjani është...

Mbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i Major Tanushit, homazhet dhe...

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll...