Tag: klsh

“Nuk ka teknologji dhe as specialist IT”,raporti i KLSH: IGJEUM regjistroi...

IGJEUM ka regjistruar vetëm 15 sekondat e para të tërmetit të 26 nëntorit, kjo për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike në stacionin e...

Zgjedhja e kreut të ri të KLSH, Bujar Leskaj dorëzon detyrën...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim ish-Kryetarin e Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj, me rastin e dorëzimit të...

E FUNDIT/Maxhoranca dhe opozita e re miratojnë kandidatin e Presidentit për...

Arben Shehu do të jetë kreu i ri i Kontrollit të Lartë të Shtetit. Kuvendi ka miratuar kandidaturën e Shehut me 108 vota pro, 5 kundër...

Bujar Leskaj publikon shifren tronditese, KLSH gjeti 6.2 miliarde euro shperdorime...

Në 8 vite në krye të Kontrollit të Lartë të Shtetit Bujar Leskaj pak ditë përpara largimit nga posti I kreut të këtij institucioni...

KLSH kallëzon në SPAK ish-kryetarin e bashkisë Finiq dhe dy zyrtarë,...

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurorinë e Posaçme Anti-Korrupsion ish-kryebashkiakun e Finiqit Leonida Hristo dhe zy zyrtarë të tjerë, ish-përgjegjësin e...

Socialistët të ndarë për kreun e KLSH, 3 emrat që janë...

Partia Socialiste ka mbledhur grupin parlamentar pak para seancës plenare e cila ishte planifikuar të niste punimet në orën 10:00. Mesohet se një pjesë e...

Komisioni i Ekonomisë miraton propozimin e Presidentit Meta për kreun e...

Komisioni i Ekonomisë këtë të martë ka miratuar propozimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta, për Arben Shehun në krye të KLSH. Disa ditë më...

LAJM I FUNDIT/Meta dekreton Avokatin Arben Shehu në krye të Kontrollit...

Presidenti Ilir Meta dekreton pedagogun dhe avokatin e njohur Dr. Arben Shehu si kreu i Kontrollit te Larte te Shtetit. Dr. Shehu vjen nga një...

Tabaku shpjegon shkeljet me projektligjin: Rama bën gati të marrë KLSH,...

Ish-deputetja Jorida Tabaku shpjegon se si kryeministri Edi Rama, sipas saj, po perpiqet te kape dhe institucionin e vetem qe eshte i pavarur. Behet...

KLSH kërkesë Erion Velisë: Pezullo vendimin për shembjen e Teatrit Kombëtar

Kontrolli i Lartë i Shtetit i rekomandon kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj të pezullojë vendimin për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar...