Tag: KLP

ZËRI I AMERIKËS/ Listat me kandidatë për KLP e KLGJ të...

Në Shqipëri Autoriteti për Informimin mbi dokumentet e ish Sigurimit të Shtetit ka nisur një verifikim të thelluar mbi të kaluarën e avokatit Kozma...

SKANDAL & EMRA/ Prova të reja për anëtarët e KLP e...

Partia Demokratike paraqiti prova të reja për kandidaturat e pëzgjedhura me short një ditë më parë për anëtarë të KLGJ dhe KLP, që sipas...

YLLI DYLGJERI/ ONM po bëhet OMGJ? – Rekomandimet po dalin pak...

ONM u transformua gjenetikisht. Rekomandimet e ONM-së s'po votohen! Rekomandimet po dalin pak me barrë gjatë skanerit që komisioni Kuvendor po i bën. Marrin nga 1...

EMRAT/Kuvendi zgjedh piramidën e gjyqësorit, anëtarët e KLP dhe KLGJ

Ne foto, nje nga shortet qe u hodh ne kuvend gjate perzgjedhjes se institucioneve te reformes ne drejtesi Zgjidhen anetarët e KLGJ dhe KLP nga...

Anëtarët e KLP e KLGJ, PS kundër ONM-së

Nën komisioni ad hoc për zgjedhjen e anëtarëve të KLGJ-së dhe KLP-së nga Shoqëria Civile dhe nga radhët e profesorëve ka nisur punimet me...

Zgjedhjet për KLGJ e KLP/ PD, letër Kuvendit: Kandidatët nuk plotësojnë...

Partia Demokratatike i eshte drejtuar me nje leter kryetarit te Kuvendit, Gramoz Ruçit per parregullsitë në proçesin e përzgjedhjes së 5 anëtarëve jomagjistratë për...

EMRAT/ Miratohet nënkomisioni Ad-Hoc për KLGJ dhe KLP, ja deputetët anëtarë

Mazhoranca dhe opozita edhe pse mes debatesh më në fund kanë gjetur dakordësi për nënkomisionin Ad-Hoc që do të bëjë përzgjedhjen e kandidatëve për...

EMRAT/ Caktohen 5 anëtarët e Nënkomisionit që do përzgjedhin KLP dhe...

Caktohen emrat e 5 anëtarëve të Nënkomisionit ad hoc të përzgjedhjes së anëtarëve të KLGJ dhe KLP. Oerd Bylykbashi është caktuar nga Partia Demokratike në...

RAPORTI & EMRAT/ Vlerësimi për kandidaturat e shoqërisë civile për KLP,...

Kuvendi ka mbyllur shqyrtimin e kandidaturave të shoqërisë civile për Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Sipas njoftimit të Kuvendit shqyrtimi është mbyllur brenda afateve...

Shpërthen ish-ministri: EURALIUS zorrë qorre e Edi Ramës

Ish-ministri i Drejtësisë ka ashpërsuar gjuhën me misionet e huaja në Shqipëri, që janë marrë që nga fillimi dhe në vazhdim me Reformën në...