Tag: KLP

ARSYEJA & SKANDALI/ Shuhet entuziazmi i Edi Ramës – Anëtarët e...

Kuvendi ka votuar mbrëmjen e djeshme anëtarët e KLGJ-së dhe KLP-së, të cilët kanë marrë detyrën edhe pse nuk morën votat e duhura. Këta...

LISTA/ Miratohet KLGJ dhe KLP, tani asnjë pengesë për zgjedhjen e...

Kuvendi miratoi sonte vetëm me votat e mazhorancës anëtarët për KLP dhe KLGJ, ndërsa deputetët e Partisë Demokratike nuk u përfshinë në votim. Në këtë...

Për cfarë e ka fjalën ambasadori Lu: Besoj më shumë te...

“Unë kam më shumë besim në një përzgjedhje të rastit se sa në një përzgjedhje nga politikanët”. Kjo ka qenë deklarata më e fundit...

EMRAT/ Hidhet shorti edhe për KLP, ja kush janë të përzgjedhurit

Ka përfunduar hedhja e shortit edhe për Këshillin e Lartë të Prokurorisë, ku janë përzgjedhur emrat jo magjistratë që do të përzgjedhur. Anëtarët e zgjedhur...

FOTO/ PS riciklon kandidatët problematikë me ligjin dhe taksat për në...

Komisioni ad-hoc për zgjedhjen e kandidaturave për KLGJ e KLP është mbledhur për të fundit herë sot, për të nxjerrë listën përfundimtare që do...

EMRAT/ Nën thirrjet e opozitës “hajdutë, kriminelë!”, rrëzohen anëtarët e KLP...

Për herë të dyta Kuvendi ka rrëzuar sot kandidaturat për anëtarë të KLP dhe KLGJ, pasi opozita nuk mori pjesë në votim. Ky projektligj...

EMRAT/ Kuvendi votim të fshehtë sot për 5 anëtarët e KLP

Kuvendi i Shqipërisë ka në rendin e ditës sot, pika 7, votimin në mënyrë të fshehtë të listës në bllok të kandidatëve të përzgjedhur...

EMRAT/ Ja kush janë kandidatët e tjerë për anëtarë në KLP...

Është hedhur sërish shorti për anëtarët e KLP-së dhe KLGJ-së nga avokatët, gjyqësori dhe shoqëria civile. Në një debat që ka nisur në mëngjes dhe...

DETAJE/ Altin Hazizaj përjashtohet nga shorti për KLGJ e KLP, dakord...

Kandidati i shoqërisë civile, Altin Hazizaj, u përjashtua sot nga shorti i kandidatëve për KLGJ e KLP. Partia Demokratike konstatoi se Hazizaj kishte qenë dy...

EMRI/ Debat në komision për kandidatin “Telefoni” – Procesi për KLGJ...

Me debate u zhvillua sot mbledhja e nënkomisionit Ad Hoc për përzgjedhjen e kandidatëve jo gjyqtarë dhe jo prokurorë për Këshillin e Lartë Gjyqësor...