Tag: kina

Testohen 10 milionë njerëz në Wuhan, rezultatet japin shpresë për vendet...

Qyteti kinez Wuhan, ku filloi shpërthimi i koronavirusit të ri, nuk raporton me raste të reja të personave që vuajnë nga COVID-19 pasi testuan...

Koronavirusi/Lista e plotë e materialeve që Kina i dhuroi Shqipërisë

Më 25 prill arritën në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës materialet e ndihmës së qeverisë kineze për Shqipërinë për të luftuar kundër epidemisë së COVID-19. Në...

Shteti amerikan hedh në gjyq drejtuesit e vendit aziatik: “Kina gënjeu...

Shteti amerikan i Misurit të martën (21 Prill) paditi udhëheqjen e Kinës mbi COVID-19, duke kërkuar shpjegime mbi atë që e përshkroi si mashtrim...

Kina raporton rreth 1300 viktima brenda 24 orëve, akuzat e shteteve...

Numri i vdekjeve në Kinë ishte i qëndrueshëm në rreth 3300 për javë me radhë – deri sot, kur u rrit në më shumë...

DETAJE/Rasti i parë kinez i nëntorit mund të jetë ‘pacienti zero’...

Rasti i parë i koronavirusit të romanit u shfaq më 17 nëntor, sipas të dhënave të qeverisë kineze të rishikuar nga South China Morning...

Koronavirusi/Situata premtuese në Kinë, niset një ekip mjekësh në Itali

Autoritetet shëndetësore kane raportuar se në 24 orët e fundit në Kinë janë regjistruar 15 raste të reja me koronavirus dhe 11 persona kanë...

Lajm i mirë nga OBSH: 70 % e të infektuarve me...

Më shumë se 70 për qind e 80 mijë të sëmurëve me COVID-19 të raportuar në Kinë janë shëruar dhe kanë dalë nga spitali. Sekretari...

Pse koronavirusi godet më shumë meshkujt, ja çfarë zbulon studimi

Një analizë e rasteve të koronavirusit të realizuar nga Qendra Kineze për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve sugjeron që virusi është veçanërisht i dëmshëm...

DETAJE/Vdes mjeku që kuptoi i pari virusin vdekjeprurës dhe ngriti alarmin

Një prej doktoreve te pare qe kuptoi perhapjen e koronavirusit, Li Wenliang, mësohet se ka ndërruar jetë fatkeqesisht. Lajmi për vdekjen e doktorit u konfirmua...

Frika dhe nga gripi i shpendëve, në Kinë zogjtë ‘po varrosen’...

Kina thuhet se tani ka ndermend te parandaloje një shpërthim virusi të një lloji "shumë patogjen" të gripit të shpendëve H5N1 i cili i...