Tag: Kie

DETAJE/Delegacioni i KiE i shkon në zyrë, Meta iu thotë hapur...

Meta ka pritur sot në takim delegacionin e nivelit të lartë të Kongresit të Autoriteteve Lokale dhe Rajonale të Këshillit të Europës, i cili...

“Paketa anti-shpifje”/Drejtuesja e KiE mesazh nga Tirana: Do shohim përputshmërinë e...

Ligji për mediat online kaloi në Parlament, por fakti sesa shqetesues eshte zbatimi i tij mbetet ende teme diskutimi. Kryetarja e zyrës së Këshillit të...

LAJM I FUNDIT/ “Godet” KiE : Nuk vijmë në Shqipëri...

Këshilli i Europës konfirmon vendimin e saj për të mos dërguar vëzhgues për votimet e 30 qershorit. Përmes një deklarate të dytë, KiE shprehet se,...

KiE: Në vitin 2017, lejet e legalizimit u përdorën për të...

Shitblerja e votës në proces zgjedhore ne Shqiperi ishte në fokus të diskutimeve të mbledhjes së sotme të Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore. Duke...

ALARMI/ KiE: Skandaloz trajtimi i të burgosurve me probleme mendore në...

Raporti më i fundit i CPT, organit kundër torturave në Këshillin e Europës thotë se janw te shqetësuar seriozisht për kushtet e jetesës së...

Këshilli i Evropës: Si u blenë votat në Shqipëri më 25...

Këshilli i Evropës ka theksuar se votat u blenë përgjatë zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit në Shqipëri. Në raportin e monitorimit të zgjedhjeve që...