Tag: keshilli

Durrësi i i mbytur kudo nga plehrat, shpallet emergjenca mjedisore

Këshilli bashkiak i Durrësit ka zhvilluar një mbledhje të jashtëzakonshme nëpërmjet mjeteve të komunikimit elektronik ku ka miratuar propozimin e shpalljes së emergjencës mjedisore...

Debate të forta në Këshillin Politik, zbulohet emaili i Vasilit për...

Nga brenda mbledhjes së Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, mes Petrit Vasilit, Oerd Bylykbashit, Damian Gjiknurit dhe Rudina Hajdarit, raportohet për debate të forta,...

Këshilli i ambasadorëve shqiptarë i ‘tërheq veshin’ qeverisë: Të luajë rol...

Këshilli i Ambasadorëve shqiptare ka reaguar së fundmi duke dënuar veprimet e dhunshme ndaj ambasadës malazeze në Beograd. Keshilli ka bërë një apel si...

Meta jep detaje nga mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare: Prokuroria...

Presidenti Ilir Meta ka dhënë detaje nga mbledhja e sotme e  Këshillit të Sigurisë.  Në një postim në rrjetet sociale ai shkruan: “Sot në mbledhjen...

“Dekani i FGJH-së bëhet anëtar në Këshillin Bashkiak”, Berisha: Dekani si...

Dekani i Fakultetit të Gjuhëve të Huaja, Artur Sula, përpos detyrës si dekan tashmë do mbulojë edhe detyrën si antar i Këshillit Bashkiak monist...

Këshilli i Europës : Nuk i vëzhgojmë zgjedhjet

Këshilli i Europës ka anuluar misionin vëzhgues në Shqipëri për shkak të paqartësive në procesion zgjedhor. Në njoftimin e Këshillit të Europës thuhet se...

Vendimi për djegien e mandateve, PD mbledh Kryesinë dhe Këshillin Kombëtar

Një ditë pas vendimit të Grupit Parlamentar, për djegien e mandateve,  tashmë iniciativa do të diskutohet edhe në organet e tjera më të larta...

Përfundon numërimi i votave për KK në PD, priten të publikohen...

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për anëtarë të Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike. Kujtojmë se votimi u mbajt të shtunën. Kanë qenë 6000...

FOTO/Këshilli Kombëtar i PD, zëdhënësja e Berishës tërhiqet nga gara

Erla Mëhilli, zëdhënesja e ish-kryeministrit Sali Berisha ishte pjesë e listës me emrat që garojnë për të qenë pjesë e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike. Së fundmi,...