Tag: kerkese

OFL i rikthehet Vlorës, 4 personat që duhet të deklarojnë pasurinë

Efektivët e Operacionit Forca e Ligjit kanë zbarkuar në qarkun e Vlorës, ku i kërkojnë deklarimin e pasurisë 4 personave, me precedent kriminal. Burmet bëjnë...

KLSH kërkesë Erion Velisë: Pezullo vendimin për shembjen e Teatrit Kombëtar

Kontrolli i Lartë i Shtetit i rekomandon kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj të pezullojë vendimin për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar...

KE këshillon shtetet: Mos të hapen kufijtë e BE-së deri më...

Komisioni Evropian i ka bërë thirrje vendeve të BE që të mos hapin kufizimet dhe ta zgjasin kufizimin e përkohshëm për udhëtimet jo të...

“Nicja” kërkon të dalë nga qelia për arsye shëndetësore, Gjykata merr...

Gjyakat e Posaçme e Apelit ka rrëzuar kërkesën e Altin Avdylit për ndryshim të masës së sigurisë. Altin Avdyli, i njohur si “Niçja”, i cili...

“Pretendon se është i infektuar me COVID-19”, Ish-nëndrejtori i spitalit të...

Ish-nëndrejtori i Spitalit të Sarandës, Florenc Llanaj, i arrestuar si pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës, ka bërë kërkesë për lirimin...

PD kërkesë prokurorëve: Sqaroni pozicionin dhe tërhiquni për të ruajtur integritetin...

Duke marrë shkas nga këto dy fakte të rënda, Partia Demokratike ka ndermarre levizjen e radhës ku kërkon fuqimisht nga partnerët tanë SHBA dhe...

Prokuroria vihet në lëvizje për Agim Kajmakun, ja çfarë i kërkon...

Prokuroria e Përgjithshme i kërkon Partisë Demokratike t’i vë në dispozicion të gjitha materialet që ajo ka për Agim Kajmakun, kryetarin e Bashkisë së...

Rilindja kërkesë Gjykatës për rishqyrtim të vendimit, Sako: Dua të drejtën...

Rilindja ka reaguar së fundmi, pas vendimit  të Gjykatës për të mos konfirmuar mandatin e kandidates së PS për bashkinë Durrës.Ditën e sotme PS...

Kryebashkiakja nuk ndalet, letër KQZ-së: Dua filmimet e çdo QV-je, brenda...

Kryetarja e Bashkisë në Shkodër, Voltana Ademi është kthyer në një ndër zërat më të fuqishëm kundërshtues lidhur me zhvillimin e zgjedhjeve të 30...

Opozita : Bëni transparencë me manipulimet e 30 qershorit

Partitë e Koalicionit opozitar i janë drejtuar më një letër sot Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ku i kërkojnë që t’u vihen në dispozicion materialet...