Tag: kenga

VIDEO/Nuk dëgjohet shumë në Shqipëri, por kënga e Besa Kokëdhimës kthehet...

Kënga e vitit 2015 e Besa Kokëdhimës në bashkëpunim me këngëtarin rumun Mattyas, “Amelia”, filloi të përhapej te përdoruesit e TikTok. Siç vume  re edhe...

VIDEO/Stresi bën pjesë të këngës Elvana Gjatën dhe zbulon arsyen

Ditën e djeshme,reperi i njohur  Stresi solli për publikun shqiptar një projekt të ri, i cili kësaj here vinte si bashkëpunim. Ai bashkoi forcat me...

VIDEO/Kënga “Të ka lali xhan” çmend reperen me famë botërore

Reperja e njohur Cardi B ka realizuar një video live në Instagram, në të cilën është shfaqur duke dëgjuar një ndër këngët shqiptare më...

VIDEO/Këngëtarja dhe DJ i njohur sjellin këngën dedikuar ekipit të Tiranës

Ronela Hajati ka ardhur ndryshe këtë verë. Pak orë më parë, këngëtarja publikoi këngën më të re, një dedikim me rastin e 100-vjetorit të...

FOTO/Koronavirusi nuk i ndali votimet për këngët e Eurovizionit, në cilin...

"Eurostream 2020" e solli në një formë ndryshe te Eurovision, pasi kompeticioni u anulua per shkak te koronavirusit. Kjo forme ndryshe konsiston vetem ne televotim...

Rama përshëndetje për shqiptarët, publikon këngën labe për koronavirusin

Kryeministri shqiptar Edi Rama me anë të një videoje në “Facebook” ka uruar një mëngjes ndryshe për të gjithë shqiptarët. Rama ka postuar në profilin...

VIDEO/Të rinjtë shndërrojnë “Banania” e Dashnor Dikos në versionin korona, duhet...

Qëndrimi në shtëpi këto kohë ka shtyrë njerëzit të shpikin gjëra nga më të ndryshmet. Kështu edhe dy të rinj të frymëzuar nga kënga Banania...

VIDEO/Arilena Ara publikon këngën me të cilën do të përfaqësojë Shqipërinë...

Pasi dje doli titulli i kenges se re, me ne fund Arilena Ara ka publikuar versionin përfundimtar të këngës përfaqësuese në Eurovizion. Pak më parë,...

“Shaj” do të vijë ndryshe, Arilena Ara po punon me fitues...

Arilena Ara, fituesja e Festivalit te Kenges ka nisur tashmë përgatitjet për t’u përfaqësuar në Eurovizion me këngën “Shaj”. Më herët ajo zbuloi se...

Thumba ndaj Alketa Vejsiut, blogeri i njohur bën krahasimin: Monologët e...

Festivali i Kenges çeli siparin mbrëmjen e djeshme, ndërsa ka patur menjehere kritika dhe nga personazhet e njohura per menyren sesi është organizuar. Olti Curri...