Tag: KED

Vakanca në Gjykatën Kushtetuese, Meta zbulon emrat e 10 aplikantëve që...

Presidenti Ilir Meta këtë të premte i ka dërguar Këshillit të Emërimeve në Drejtësi listën e re me 10 kandidatë me qëllim plotësimin e...

KED s’kualifikon katër kandidaturat për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka marrë vendimin për t’i ndaluar kandidimin 4 aplikantëve për vakancat në Gjykatën Kushtetuese. Mësohet se i është ndaluar kandidimi...

Dvorani kërkon rikthimin në KED, letrën ia dërgon Vitore Tushës

Ardian Dvorani kërkon të kthehet në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi deri në fund të vitit që shënon edhe mbarimin e mandatit të anëtarëve...

Gara për Gjykatën Kushtetuese, KED skualifikon një gjyqtare

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi vendosi mos lejimin e kandimit të gjyqtares Regleta Panajoti, për vendin vakant të Gjykatës Kushtetuese. Kjo e fundit dha doreheqjen...

‘Disiplinohet’ KED, pergadit 2 kandidatura per Gjykaten Kushtetuese, procesverbalin e mbledhjes...

Keshilli i Emerimeve ne Drejtesi vendosi sot te ngrinte sot nje grup pune per te pasqyruar ne aktet rregullatore rekomandimet e bëra nga Komisioni...

Dvorani nuk bindet për sharkimin, jep ‘amanetet’ e fundit për ish-kolegët:...

Ish-kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi i ka dërguar një letër zv. kryetares së këtij institucioni dhe anëtarëve të tij lidhur me shkarkimin...

Meta dhe Dervishaj shpjegojne nderhyrjen e Ministrise se Drejtesise ne rolin...

Këshilltari ligjor i Presidentit të Republikës Bledar Dervishaj tregoi sot mënyrën se si kanë vepruar institucionet e drejtuara nga maxhoranca për çështjen e Gjykatës...

DETAJE/KED përplas sërish dy ish-shokët e klasës, Olsian Çelën me Arta...

Pasi ish-prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku humbi gjatë garës për të marrë drejtimin e organit qendror të akuzës jo vetëm në KLP,...

Interpretimi kontravers i ligjit nga KED për Artur Metanin në krye...

Nga Vladimir Karaj Më 23 dhjetor, Këshilli i Emërimeve në Drejtësi përmbylli procesin e gjatë të vlerësimit të kandidatëve për Inspektorin e Lartë të Drejtësisë...

“Nëse ndiqem penalisht, bllokohet funksionimi i KED”, Presidenca-Dvoranit: Zëvendësi ushtron funksionet...

Presidenca eshte ndalur sërish sot ndaj deklaratave të Kreut të KED, Ardian Dvorani, bërë një ditë më parë nga Prokuroria e Tiranës. Zëdhënësit i Presidentit,...