Tag: kanada

FOTO/Lanë mbretërinë për vilën 36 milionë dollarë, zbulohet vendi ku do...

Tashmë princ Harry dhe Meghan Markle jane gati për të nisur jetën e tyre të re në Kanada, larg famës së mbretërisë dhe vemendjes...

FOTO/Takimi i rëndësishëm në Tiranë, Basha me ish-kryeministrin e njohur

Në vijim të takimeve të tij, Lulzim Basha së fundmi ka takuar dhe një person të rëndësishëm i njohur gjithandej. Kreu i PD-së Lulzim Basha...

6 muaj pas legalizimit, hapen dyqanet e para të kanabisit në...

Pasi u bë vendi i dytë në botë që legalizoi përdorimin e kanabisit për qëllime rekreative, në Kanada janë hapur dhe dyqanet e para. Rrjeti...

FOTO/Kryeministri feston Halloween-in, deputetët shkojnë të maskuar në parlament

Ndoshta nuk kishim parë që kryeministri i një shteti të vishej dhe maskohej për festën e Halloween. Por kryeministri i Kanadasë është ndryshe dhe...

Legalizimi i kanabisit, studentët mësojnë kultivimin në vazo

Ata janë 24 studentët e parë të cilët po mësojnë si të kultivojnë kanabisin dhe ta rritin bimën në vazo. Në dhoma të ndriçuara dhe...

FOTO/ Qirinj në nder të 14-vjeçarit shqiptar dhe babait të tij...

Dhjetra shokë të klasës së djalit 14-vjeçar shqiptar, i cili humbi jetën bashkë me babain e tij në një aksident kanë zhvilluar homazhe ditën e...

Tragjedia në Kanada, bie në koma shqiptarja që humbi djalin dhe...

Mësohen të reja të dhimbshme lidhur me familjen shqiptare që u aksidentua në Kanada. Deri më tani, 2 anëtarë të familjes kanë humbur jetën, Fioralbi...

FOTO-EMRA/ Tragjedi në Kanada, aksidentohet familja shqiptare, dy të vdekur

Familja shqiptare Metko, ka qenë duke bërë udhëtimin e fundjavës i cili ka rezultuar fatal për ta. Nga një përplasje me një dre, makina ka...

Deklarimi i rremë i pasurisë “fantazmë” në Kanada, arsyeja e shkarkimit...

I shkarkuari i parë nga procesi i vetingut, Fatos Lulo e pësoi sipas vendimit të zbardhur pasi kishte deklaruar në ILDKPKI në vitet 2004-2006...

Mjekët apel shtetit: Mos na rrisni pagat!

Duket pak e habitshme, por është e vërtetë. Në Quebec të Kanadasë mjekët kanë firmosur një peticion ku kundërshtojnë rritjen e pagave. Rritja e pagesës...