Tag: kanada

Ekstradohet shqiptari, krimi i rëndë që e detyroi të kthehet në...

Interpol Tirana ka bërë ekstradimi nga Shqipëria drejt Kanadasë, të shtetasit shqiptar E. K., 39 vjeç. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...

Masakër në Kanada, autori i veshur si polic vret 16 persona

Gjashtëmbëdhjetë persona kanë mbetur të vrarë pas një sulmi me armë që zgjati për 12 orë në vende të ndryshme në Nova Scotia, Kanada. Mediat...

U kërkoi qytetarëve izolimin në shtëpi, por kryeministri kanadez jep ndihmë...

Kanadaja iu vjen në ndihmë shtetasve të saj për përballimin e situatës nga koronavirusi. Ndërsa vendi përgatitet për një ngadalësim ekonomik, i shkaktuar nga...

FOTO/Lanë mbretërinë për vilën 36 milionë dollarë, zbulohet vendi ku do...

Tashmë princ Harry dhe Meghan Markle jane gati për të nisur jetën e tyre të re në Kanada, larg famës së mbretërisë dhe vemendjes...

FOTO/Takimi i rëndësishëm në Tiranë, Basha me ish-kryeministrin e njohur

Në vijim të takimeve të tij, Lulzim Basha së fundmi ka takuar dhe një person të rëndësishëm i njohur gjithandej. Kreu i PD-së Lulzim Basha...

6 muaj pas legalizimit, hapen dyqanet e para të kanabisit në...

Pasi u bë vendi i dytë në botë që legalizoi përdorimin e kanabisit për qëllime rekreative, në Kanada janë hapur dhe dyqanet e para. Rrjeti...

FOTO/Kryeministri feston Halloween-in, deputetët shkojnë të maskuar në parlament

Ndoshta nuk kishim parë që kryeministri i një shteti të vishej dhe maskohej për festën e Halloween. Por kryeministri i Kanadasë është ndryshe dhe...

Legalizimi i kanabisit, studentët mësojnë kultivimin në vazo

Ata janë 24 studentët e parë të cilët po mësojnë si të kultivojnë kanabisin dhe ta rritin bimën në vazo. Në dhoma të ndriçuara dhe...

FOTO/ Qirinj në nder të 14-vjeçarit shqiptar dhe babait të tij...

Dhjetra shokë të klasës së djalit 14-vjeçar shqiptar, i cili humbi jetën bashkë me babain e tij në një aksident kanë zhvilluar homazhe ditën e...

Tragjedia në Kanada, bie në koma shqiptarja që humbi djalin dhe...

Mësohen të reja të dhimbshme lidhur me familjen shqiptare që u aksidentua në Kanada. Deri më tani, 2 anëtarë të familjes kanë humbur jetën, Fioralbi...