Tag: kanabis

QAFË THANË/Kanabisi, prandaj Taip Adilovski peshonte 4 kile me shumë se...

Shërbimet e Policisë Kufitare në Qafë-Thanë, në bashkëpunim me specialistët e seksionit për Narkotikët në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, bënë kapjen dhe arrestimin...

Sekuestrimi i kanabisit në Kavajë, flet policia

Janë zbardhur detahe të reja në lidhje me gjetjen e 1.3 ton kanabis në Kavajë. Një patrullë policie ka qenë në sherbim, me synin kontrollin...

FOTO/Te Përroi i Qershisë, ja cfarë gjen policia

Policia e Korcës ka vijuar kontrollin e luginave dhe maleve për të kapur kanabis të mbjellur dhe nuk i ka shkuar rruga kot. Më  datë...

OKB: Shqipëria, baza e krimit të organizuar, e trafikut të heroinës,...

UNODC, Zyra e Kombeve të Bashkuara për Drogën dhe Krimin, sapo ka publikuar “Raportin Vjetor Global Të Drogave” për vitin 2017. Sipas publikimit, të ndarë...

Krujë, operacion antidrogë, asgjësohen 850 bimë narkotike

Në kuadër të planit të veprimit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike dhe informacioneve të grumbulluara nga Strukturat Policore, Drejtoria Vendore e Policisë...