Tag: kanabis

VIDEO/ Skraprar, gjenden 17 thasë me kanabis, 5 persona përfundojnë në...

17 thase me kanabis janë sekuestruar nga policia në fshatin Potim të Skraparit. Në vendin e quajtur “Xhamia e vjetër”, u gjetën brenda një...

VIDEO/ Këlcyrë, 57 vjeçarit i gjejnë thasë me kanabis në shtëpi

Një 57 vjeçar ka perfunduar ne burg pasi iu gjetën thase me kanabis ne shtepi. Ngjarja ndodhi diten e djeshme ne Këlcyrë. I arrestuari...

FOTO/ Zotëronte 4 dhoma të mbjella me drogë në Derby, arrestohet...

Një 53 vjecar shqiptar ështe arrestuar pasi u kap me nje shtepi te mbjellë plot me kanabis në Derby. Shqiptari qëndronte ilegalisht në Britani...

I dhanë lejen në burg por, fieraku u kthye në qeli...

Një fierak ështe arrestuar nga policoa e Elbasanir pasi tentoi te fuste ne burg kanabis. 31-vjeçari vuante dënimin në burgun e Kosovës së Madhe. Dilaver Adushaj, ...

PEQIN/Cfarë nuk gjen në një llampë neoni në burg

Një kontroll në burgun e Peqinit ka cuar tek një llampë neoni që shërbente si magazina e një të burgosuri. Brenda saj u gjetën materiale...

RADARËT/Fatmir Xhafa lajmëron hetim për ish-ministren e Mbrojtjes

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj në një intervistë ekskluzive për Tonight Ilva Tare, nw Ora News thotë se po harton një dokument strategjik me...

VIDEO/ Aksion në Tepelenë, sekuestrohen 55 kg hashash, dy persona në...

Dy aksione policore kanë seksestruar një sasi prej 55 kilogramësh kanabis sativa. Ngjarja u zhvillua në Tepelenë dhe Memaliaj. Në pranga janë vënë dy...

Italianet nuk deshtojne, mijera kg kanabis u kapen ne mengjes

Tjeter operacion ndërkombëtar antitrafik droge mes Policisë së Shtetit dhe GdF-së dhe Policisë italiane. Sekuestrohet nga GdF 3 ton e 992 kilogramë Marijuanë. Në...

CIA nxin Shqipërinë për kanabisin tek faqja e vet online

Një përmirësim i të dhënave për Shqipërinë në faqen e CIA, theksohte se vendi ka një rritje të prodhimit të kanabisit në vend si...

FOTO/ Vlorë, policia gjen 11 kg drogë në pyll

Në vijim të kontrolleve që Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë, ka vazhduar për parandalimin dhe goditjen e rasteve të trafikimit apo prodhimit dhe shitjes...